× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Poradnia zdrowia z prawdziwego zdarzenia

poradnia

Wiele lat temu problem wyboru poradni zdrowia rozwiązywała rejonizacja. Dziś sami decydujemy o tym, gdzie będziemy kierować nasze pierwsze kroki w przypadku choroby.

Czym powinniśmy się kierować wybierając poradnię zdrowia?

Dlaczego musimy wybierać poradnię?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, musimy dokonać wyboru poradni zdrowia i złożyć w niej deklarację na odpowiednim formularzu. Tylko w takiej zdeklarowanej przychodni przyjmie nas lekarz pierwszego kontaktu. Poradnię zdrowia możemy bezpłatnie zmienić tylko dwa razy w roku. Za kolejne zmiany będziemy musieli zapłacić.

Dlatego też to takie istotne, by dobrze wybrać – najlepiej za pierwszym razem.

Czym charakteryzuje się dobra poradnia zdrowia?

Przede wszystkim wybór nasz będzie miał związek z lekarzami pierwszego kontaktu, jacy mają kontrakty z daną przychodnią. To do ich najpierw idziemy z naszymi dolegliwościami i oni kierują nas do odpowiednich specjalistów i na dodatkowe badania.

Kolejną istotną dla naszego komfortu korzystania z poradni zdrowia, będzie możliwość zrobienia na miejscu podstawowych badań diagnostycznych – z krwi, moczu, kału. W dobrej poradni wykonamy na miejscu usg i ekg. Na miejscu też przyjmują specjaliści tacy jak chociażby ginekolog, stomatolog, czy pediatra.

Istotna jest zwłaszcza wspomniana możliwość wykonania badań laboratoryjnych. Nawet, jeśli nie posiada własnego laboratorium, dobra poradnia zdrowia współpracuje z wybranym przez siebie laboratorium zewnętrznym w ten sposób, że na miejscu oddajemy materiał do badań, który następnie jest wysyłany do laboratorium i badany. Wyniki w krótkim czasie trafiają z powrotem do poradni, gdzie od razu ma do nich wgląd lekarz kierujący. Pacjent nie musi szukać laboratorium i krążyć między nim, a poradnią i lekarzem. Jest to udogodnienie nie do przecenienia.

Coraz częściej też przy poradniach zdrowia funkcjonują apteki, w których zaraz po wyjściu z gabinetu lekarza, możemy wykupić zalecane specyfiki i wyjaśnić od razu ewentualne wątpliwości co do treści recepty u lekarza, który ją wystawił.

1 thought on “Poradnia zdrowia z prawdziwego zdarzenia

  1. Przede wszystkim wybór nasz będzie miał związek z lekarzami pierwszego kontaktu, jacy mają kontrakty z daną przychodnią. To do ich najpierw idziemy z naszymi dolegliwościami i oni kierują nas do odpowiednich specjalistów i na dodatkowe badania.

Comments are closed.