× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Metody makijażu permanentnego brwi

makijaż

Makijaż permanentny zyskuje coraz większą popularność. Szczególnym powodzeniem cieszy się trwały makijaż brwi. Odpowiednio dobrany do twarzy kształt i precyzyjne wykonanie pozwalają podkreślić naturalne piękno i wyeksponować rysy twarzy. Wykonywanie codziennego makijażu brwi wymaga sporej wprawy, umiejętności i czasu. Dzięki metodom makijażu permanentnego możemy cieszyć się pięknymi brwiami bez poświęcania czasu na ich stylizację. Podstawowy podział metod tego typu makijażu zależy od rodzaju urządzenia, którym jest wykonywany i obejmuje metody mechaniczne oraz manualne.

Metoda włoskowa i klasyczna metoda cieniowania

Metoda cieniowania oraz włoskowa wykonywane są przy pomocy elektrycznego urządzenia, na które składa się panel sterujący oraz element do aplikacji pigmentu wraz ze sterylną igłą. Poprzez ruchy igły i nakłucia skóry, do jej wnętrza wprowadzany jest barwnik odpowiedzialny za efekt końcowy. Metoda cieniowania polega przede wszystkim na korygowaniu ubytków we włoskach oraz wyrównaniu kształtu łuku brwiowego. Sprawiają one wrażenie idealnie wystylizowanych, a sam efekt przypomina makijaż wykonany kredką lub cieniem do brwi. Kolejna z metod, czyli włoskowa polega na rysowaniu przy pomocy maszynki delikatnych włosków imitujących te naturalne. Włoski rysowane są zgodnie z kierunkiem wzrostu naturalnych, dzięki czemu brwi wyglądają na bardziej gęste. Ten rodzaj zabiegu wykonywany jest przy miejscowym znieczuleniu i pozwala na osiągnięcie bardzo trwałego efektu. Obie z metod można łączyć, by osiągnąć jeszcze ciekawsze rezultaty. Mówimy wówczas o metodzie hybrydowej, która pozwala uzyskać bardziej subtelny i naturalny wygląd.

Ręczna metoda pigmentacji, czyli microblading brwi

Microblading to zdecydowanie jedna z bardziej nowoczesnych i precyzyjnych metod makijażu brwi. Wykonywana jest ręcznie przy pomocy mikroostrzy. Oznacza to, że zabieg należy do inwazyjnych. Przed jego rozpoczęciem skóra znieczulana jest przy użyciu specjalistycznych maści. Sam zabieg polega na rysowaniu włosków poprzez nacinanie skóry oraz wypełnianie jej pigmentem. Jest to bardzo precyzyjna metoda pozwalająca na uzyskanie naturalnego efektu. Dzięki jej zastosowaniu możliwe jest zrekonstruowanie łuku brwiowego. W związku z tym polecana jest często osobom, które utraciły włoski np. po przebytej chorobie. Microblading, czy inaczej metoda piórkowa sprawdzi się również świetnie do maskowania zagojonych blizn. Będzie to idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą poświęcać czasu na codzienną ich pielęgnację i stylizację. Makijaż bez problemu pozwoli zachować nienaganny wygląd nie tylko podczas intensywnego wysiłku fizycznego, ale także podczas korzystania z basenu. Dzięki nowoczesnym pigmentom, które gwarantują skuteczność, efekt może utrzymywać się nawet do dwóch lat.

Biorąc pod uwagę trwałość rezultatów tego typu zabiegów, wybór odpowiedniej metody makijażu permanentnego jest ważną kwestią i powinien zależeć nie tylko od preferencji, ale przede wszystkim od efektu, jaki chcemy osiągnąć i stanu naszych brwi. Źle dobrana metoda może przynieść skutki odwrotne od zamierzonych. Warto więc skonsultować się wcześniej z profesjonalną kosmetyczką i zasięgnąć jej opinii.

logoArtykuł powstał przy współpracy z centrumpolaszek.pl