× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Jak rozpoznać dobrego dentystę? Na co zwrócić uwagę?

dentysta

Na ogół zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotne jest dbanie o zdrowie. Chcemy korzystać z odpowiedniej opieki medycznej, aby długo zachować zdrowie i dobrą kondycję. Chodzenie po lekarzach jednak nie wiąże się z przyjemnością. Dlatego chcemy wybierać specjalistów, którzy są doświadczeni oraz dobrze znają się na tym, co robią.

Wizyty u dentysty mogą być przyjemne
Wiele osób uważa, że najlepiej jest korzystać z prywatnych placówek, w których trzeba co prawda zapłacić za usługi, jednak na ogół jesteśmy bardziej zadowoleni kiedy chodzimy do lekarzy prywatnie. Kiedy zaczynają boleć nas zęby, udajemy się do dentysty. Ból to sygnał, którego nie należy lekceważyć. Oznacza on, że najprawdopodobniej potrzebne będzie leczenie, a może nawet endodoncja. Jeśli nie mamy dużego doświadczenia jeśli chodzi o wizyty u dentystów, warto popytać o opinie znajomych. Na wizytach u stomatologa nie należy oszczędzać, ponieważ liczy się doświadczenie oraz dobrze wyposażony gabinet. Siłą rzeczy usługi w takim miejscu są kosztowniejsze. Na co zwrócić uwagę, kiedy umawiamy się na wizytę? Oczywiście duże znaczenie ma to, jak czujemy się w gabinecie, czy jest on estetyczny i czy przykłada się wagę do utrzymania czystości. Higiena jest bardzo ważna. Nie mniej istotne jest to, jak traktuje nas dentysta oraz czy potrafi on łagodzić nasz niepokój, czy wręcz przeciwnie.

Sprzęt w gabinecie
Niektóre osoby mają obawy przed wizytą u stomatologa, ponieważ kiepsko znoszą ból. Nie trzeba jednak się specjalnie przejmować dyskomfortem, ponieważ leczenie na ogół przebiega w znieczuleniu miejscowym, więc nic nie będziemy czuli. Bardzo ważne są odpowiednie narzędzia oraz to czy dentysta dysponuje sprzętem do robienia zdjęć pantomograficznych. To właśnie dzięki tej fotografii można ocenić, jak powinno przebiegać leczenie. Pozwala ona uniknąć wielu błędów i daje szerszy obraz tego, w jaki sposób wyglądają korzenie zębów. Jeśli więc opieka u naszego dentysty jest kompleksowa, a wyposażenie zadowalające, nie musimy się obawiać, bowiem jesteśmy w dobrych rękach. Chodzi też o to, aby dentysta powiedział nam jakie możliwości leczenia w naszym przypadku okażą się najlepsze i najskuteczniejsze. Czasem nie są to łatwe wybory, ale dobrze wiemy, jak ważne jest dbanie o zęby, a szczególnie profilaktyka.

Mikroskop u stomatologa? Oczywiście
Część osób decyduje się na wybielanie zębów, jednak nie zawsze jest to bezpieczne dla szkliwa. Decyzja o tym powinna być przemyślana, a stomatolog przed wykonaniem zabiegu indywidualnie oceni czy nasze szkliwo nadaje się na ten zabieg estetyczny. Nie chcemy przecież kosztem własnego zdrowia decydować się na z pozoru ładniejszy uśmiech. Dobry dentysta nigdy nie będzie sugerował się własnym interesem, ale dobrem pacjenta. Leczenie kanałowe, które wykonane jest pod mikroskopem, jest znacznie bardziej staranne, wymaga precyzji oraz odpowiednich narzędzi. Jeśli w gabinecie naszego stomatologa znajduje się taki sprzęt, możemy liczyć na to, że nasze zęby długo będą w dobrym stanie.

logoArtykuł powstał we współpracy z www.annadentalclinic.com