× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Medyczna marihuana w walce o zdrowie

medyczna marihuana

Coraz częściej przekonujemy się o słuszności powrotu w leczeniu chorób do natury. Szukamy roślin, które mogłyby nam pomóc. Zawód zielarza znów jest na topie. To do niego zwracamy się o pomoc, gdy boimy się przyjmować tradycyjne chemiczne leki. Obawiamy się bowiem wszystkich tych niepożądanych skutków ubocznych, jakie ze sobą niosą.

Olej konopny panaceum zdrowia

Panaceum to lek na wszystkie możliwe schorzenia. Specyfiku takiego medycy poszukują od początków dziejów ludzkości. Jest wiele ziół wszechstronnie działających i warto po nie sięgać. Od kiedy zostało udowodnione, iż olej z konopi jest doskonałym lekiem na szereg chorób bądź wspomagaczem podczas terapii np. raka, jego zapotrzebowanie wzrosło. Medyczna marihuana produkowana jest z ziaren i suszu konopi siewnej. Nie palimy konopi, tylko wyciskamy z niego olej. Musi on być tłoczony na zimno.

Z tego oleju pozyskiwany jest najważniejszy składnik, który ma wpływ na powrót do zdrowia nawet osób dotychczas ciężko lub przewlekle chorych. Jest to CBD, tzw. kannabidiol i nie powoduje odurzenia oraz nie uzależnia. Dodatkowo wspaniale leczy. Medyczna marihuana nie ma nic wspólnego z tą, która powoduje uzależnienie i zaburza procesy mózgu.

Czy na pewno to lek na wszystko?

Aby stwierdzić, czy dana substancja naprawdę leczy wszystkie możliwe schorzenia, potrzeba wielu lat badań. Do tej pory ustalono, iż marihuana zamknięta w kapsułce doskonale radzi sobie z leczeniem epilepsji, nerwic (silnych lęków), depresji, psychozy i, co ciekawe, potrafi wyciągnąć z nałogu uzależnionego narkomana, palacza, alkoholika, lekomana. Z pewnością używanie CBD wpływa na poprawę nastroju i chęci do życia, a to dwa podstawowe warunki do podjęcia przez chorego walki z chorobą. Stąd można wnioskować, iż specyfik ten leczy wszystkie schorzenia.

Olejek z medycznej marihuany stosowany jest nie tylko u ludzi. Można go podawać również zwierzętom domowym. Są dla nich specjalnie odmierzone dawki, dzięki czemu będziemy mogli bezpiecznie podać olejek psu lub kotu. Jeżeli wyruszamy w podróż z naszym pupilem, podajemy mu kilka kropel tego specyfiku. Wówczas zwierzę jest spokojne, nie boi się i lepiej tę podróż zniesie.

Gdzie kupić i za ile?

Ponieważ produkty z konopi siewnej są w Polsce legalne, bez problemu możemy dostać olejek i inne artykuły z konopi w sklepach stacjonarnych ze zdrową żywnością, w punktach usytuowanych w supermarketach. Medyczna marihuana jest również dostępna przez Internet. Ceny są zróżnicowane, w zależności od stopnia procentowego zawartości kannanibolu w produkcie oraz samej jego wielkości. Od kilkunastu złotych do powyżej 100 zł.