× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Jakie właściwości ma Cordyceps?

cordyceps

Grzyby z typu Cordyceps są jednymi spośród niezwykle interesujących typów. Uważa się, iż aktywne elementy grzybów z owego typu włączają się w szlaki komunikacji komórkowej. Wytwórcy środków mających grzyby Cordyceps często przypisują im oddziaływanie regenerujące metabolizm, natomiast również podnoszące liczbę drobinek ATP oraz cAMP. Znany od tysiąca lat we wschodniej kulturze Cordyceps sinensis, jest przygotowywany poprzez plemiona nomadów jako gorący trunek. Odtwarza im siły oraz zapał w ciężkim czasie Płaskowyżu Tybetańskiego.

Czym jest Cordyceps?

Cordyceps, to grzyb mający duże wykorzystanie w tradycyjnej medycynie chińskiej (TMC). Znany jest z własnych wartości anti-aging’owych oraz naprawy kondycji tlenowej. Przejawia też oddziaływanie anty-zapalne i zabezpiecza przed wolnymi rodnikami oraz mnóstwo pozostałych. Jest nazywany określeniem „superfood”, więc substancji o niezwykle wielkim potencjale wartościowym. W tekście tymże zostaną opisane wykorzystania Cordyceps’u w wypadkach klinicznych i sportowych.

Jak działa Corcydeps?

Cordyceps umożliwia wspierać system immunologiczny i układ nerwowy. Daje do naszego systemu ogromną ilość energii. Wspomaga osłonę przed stresem oksydacyjnym i zmniejsza jego efekty. Umożliwia poprawiać nastrój, kondycję ruchową i libido. Przyczynia się do zarządzania stopnia glukozy we krwi. Przejawia wartości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne, przeciwpasożytnicze. Wspomaga pracę nerek oraz niejednokrotnie wykorzystuje się go przy chorobach układu moczowego.

Jakie ma wartości?

Cordyceps to grzyb, jaki ma mnóstwo ważnych wartości zdrowotnych. Oddziaływanie przeciwwirusowe oraz antybakteryjne powoduje, iż może być z przeznaczeniem wykorzystywany zamiast sztucznych antybiotyków. Poza tymże korzystnie oddziałuje również na wytrzymałość systemu pobudzając go do walki z wirusami. Przejawia też oddziaływanie psychoaktywne korzystnie oddziałując na nastawienie, możliwość koncentracji lub nastrój. Cordyceps może pomóc nam w wypadku wielu rozmaitych zaburzeń oraz kłopotów zdrowotnych. Cordyceps jest niezwykle niejednokrotnie wykorzystywany w zapaleniu pęcherza moczowego. Szczególnie gdy chory jest podatny na zimno, co połączone jest z uszkodzonym yang nerek. Jest niejednokrotnie wykorzystywany w zestawieniu z Coriolusem. Uwaga, jedynie w międzyczasie!!! Gdy stan (zapalenie) jest ostry, stosowanie Cordycepsu jest przerwane z kolei podnosi się ilość Coriolusa bądź podaje się herbatkę urologiczną. Antybiotyki podaje się jedynie w razie potrzeby.

Efektywność cordycepsu w walce z nowotworami

Lista pozytywów wynikających ze stosowania ekstraktu z grzyba cordyceps dokładnie wskazuje, jak wiele można uzyskać jedynie dzięki darom natury. Należałoby przyjrzeć się bliżej przeciwnowotworowemu działaniu cordycepsu. Jego efektywność wykazały pierwsze eksperymentalne doświadczenia. Można przypuszczać, iż w krótkim czasie cordyceps będzie alternatywną formą walki z nowotworami. Jednak już teraz wiadomo, iż glukany oraz wielocukry zamknięte w cordycepsie mają możliwość zabijania poszczególnych typów komórek nowotworowych.