× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Kroplówka na kaca – czy warto po nią sięgnąć?

koktail

Nadmierne pragnienie, ból głowy, nudności, nadwrażliwość na światło i dźwięki, drgawki i wymioty – jednym słowem zatrucie alkoholem, popularnie nazywane kacem. Stan ten potrafi być wyjątkowo nieprzyjemny w odczuciu. Na pewno stanowi zagrożenie dla zdrowia i zakłóca normalne funkcjonowanie przez kilka kolejnych dni.

Samo uregulowanie gospodarki zaburzonej przez nadmiar alkoholu wymaga czasu. W leczeniu kaca istotne jest, żeby jak najszybciej usunąć toksyny pochodzące z przemian metabolicznych alkoholu oraz uzupełnić poziom płynów, witamin, glukozy i elektrolitów. Istnieje wiele sposobów na kaca, jednakże te domowe pozostawiają wiele do życzenia. Ich skuteczność jest minimalna. Jedynym słusznym obecnie sposobem na odtrucie alkoholowe jest kroplówka. Wlew dożylny pozwala błyskawicznie uzupełnić utracone elektrolity, wyrównać glikemię i nawodnić organizm.

Jak działa kroplówka na kaca?

Kroplówka to sprawdzona, szybka i skuteczna metoda na kaca, która cieszy się coraz większą popularnością. Wynika to z faktu, że jest w 100% bezpieczna i może być podana w trybie ambulatoryjnym, a więc w domu lub hotelu. Tego typu pogotowie alkoholowe pomaga uporać się z syndromem dnia następnego. Dzięki dużej dawce witamin i składników mineralnych zawartych w kroplówce nasz organizm ma możliwość szybkiej regeneracji. Przeprowadzenie odtrucia alkoholowego jest szczególnie polecane osobom, które spożywały alkohol przez dłuższy czas, bowiem to właśnie u nich dochodzi do największej ilości zmian i utraty dużych ilości elektrolitów. Głównym zadaniem kroplówki na kaca jest odpowiednie nawodnienie organizmu, zmniejszenie stresu i przyspieszenie wydalania toksyn z organizmu. 

Wlew dożylny – błyskawiczne efekty

Odtrucie alkoholowe przeprowadzone za pomocą kroplówki pozwala na dostarczenie właściwej ilości wszystkich niezbędnych składników odżywczych, a więc witamin, makro i mikroelementów. A ponieważ dostarczane są one bezpośrednio do krwiobiegu, działają błyskawicznie. Pacjenci, którzy skorzystali z takiej kroplówki zgodnym głosem przyznają, że ich stan szybko uległ poprawie i mogli wrócić do normalnego funkcjonowania. Wlew dożylny niweluje typowe objawy zatrucia alkoholowego, a więc drżenie mięśni, osłabienie i stan splątania. Sprawia, że ustaje kołatanie serca i mija ból głowy. Przywraca siły witalne i bystrość umysłu. Pacjent po przyjęciu wlewu dożylnego czuje się spokojniejszy. Kroplówki zawierające w składzie witaminy z grupy B oraz witaminę C zapewniają ogromne wsparcie układowi nerwowemu i tym samym poprawiają nastrój oraz sprawność intelektualną.

Jaki jest skład kroplówki na kaca?

Skład kroplówki jest indywidualnie dostosowywany do potrzeb pacjenta, po wcześniejszym zbadaniu i ocenie jego stanu zdrowia. Podstawowy zestaw na kaca zawiera w składzie elektrolity i glukozę – cukier prosty będący głównym źródłem energii i stanowiący doskonały nośnik dla witamin i substancji mineralnych. Na rynku dostępne są również bogatsze kroplówki na kaca, które dodatkowo mogą zawierać witaminy B i C oraz glutation – peptyd, który przyśpiesza neutralizowanie niebezpiecznych toksyn w wątrobie.

Ile czasu potrzeba by stanąć na nogi?

Wiemy już jak wyleczyć kaca. Kroplówka witaminowa przyjęta w domu to dobry sposób, aby szybko stanąć na nogi. Ile trwa taki „zabieg”? Zazwyczaj jest to 40-60 minut. Dożylne podanie niezbędnych składników odżywczych sprawia, że pacjent nie jest „rozcieńczany” tak, jak w przypadku doustnego podania płynów, dzięki czemu efekty działania kroplówki są niemal natychmiastowe. Stąd bardzo często kroplówka na kaca porównywana jest do funkcjonowania pogotowia ratunkowego. 

Gdzie szukać pomocy?

Leczenie kaca może trwać wiele godzin, zwłaszcza jeśli robimy to na własną rękę. Ponieważ złe samopoczucie wynika z wypłukania z organizmu cennych związków mineralnych, poprawę samopoczucia zapewni uzupełnienie tych niedoborów w organizmie przy jednoczesnym wypłukaniu toksyn. Leczenie kaca metodami medycznymi oferuje Detox 24h. Odtruwanie alkoholowe jest przeprowadzone przez specjalistę w zgodzie z procedurami medycznymi. Co za tym idzie, jest nie tylko skuteczne, ale też bezpieczne i nie niesie za sobą skutków ubocznych. Jeśli więc cierpisz na bóle głowy i mięśni, masz nudności, omamy lub inne objawy zespołu odstawienia, zadzwoń po wsparcie!