× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Jak wykryć narkotyki w organizmie?

test na obecność narkotyków

Nie trudno się domyślić, że narkotyki w obecnych czasach są zjawiskiem popularnym,a osoby uzależnione mają własne, niezawodne sposoby by je zdobyć. Często postronni obserwatorzy nie są wstanie stwierdzić, czy ktoś jest uzależniony lub pod wpływem substancji odurzających. Zmiany zachowania mogą być przecież spowodowane wieloma czynnikami, a jedną z ostatecznych opcji, jaką bierzemy pod uwagę jest zażywanie narkotyków. Bez względu na wszystko, takim osobom trzeba pomóc, tym bardziej, że może to być ktoś z grona naszych bliskich. Wykrycie substancji w organizmie umożliwia skierowanie na leczenie odwykowe, często kończące się sukcesem. Najskuteczniejszym sposobem na identyfikacje substancji psychotropowych jest zrobienie toksykologii krwi. Jednak na to badanie, ciężko jest namówić osobę zażywającą. Istnieją inne, prostsze sposoby, aby potwierdzić lub wykluczyć obawy o przyjmowaniu zakazanych chemikaliów. Jak zatem wykryć narkotyki w organizmie?

Testy na narkotyki w ślinie

Możemy je zakupić w lokalnej aptece, bądź zamówić online. Test ten polega na pobraniu próbki śliny przy użyciu specjalnego próbnika, dołączonego do zestawu testowego. Następnie ślinę przenosimy na specjalną płytkę testową, a po upłynięciu około 10-15 minut możemy odczytać wynik. Pojawi się on w formie barwnych linii w polu testowym. Przy jego pomocy możemy wykryć: kokainę, amfetaminę, metaamfetaminę, morfinę, haszysz, marihuanę, heroinę a także ich metabolity w ślinie ludzkiej. Pamiętajmy, że taki test najlepiej przeprowadzić do 24 godzin, od podejrzenia zażycia substancji odurzających.

Testy na narkotyki w moczu

Jest to szybki test zanurzeniowy, do jednokrotnego zastosowania. Stwierdza on obecność w moczu: THC, kokainy i amfetaminy. Składa się z czterech pasków testowych, umieszczonych w plastikowej obudowie. Każdy pasek odpowiada za wykrycie jednej substancji i jest on specjalnie oznaczony. Powinien być wykonywany z próbki świeżego moczu, zebranego do wcześniej wysterylizowanego pojemnika. Wynik odczytuje się już po 5 minutach od wykonania testu.

Testy na narkotyki we włosach

Testy te pozwalają wykryć substancje odurzające nawet po kilku miesiącach od ich zażycia. Jedynym warunkiem skuteczności jest odpowiednia długość włosa. Należy je wykonać najwcześniej po tygodniu, od podejrzenia zażycia narkotyków. Dopiero po upływie tego czasu substancje psychotropowe wbudowują się w strukturę włosa. W przypadku tego testu, należy zgłosić się do odpowiednich placówek, które mają je w swojej ofercie. Do jego przeprowadzenia potrzebny nam będzie kosmyk włosów o średnicy około 6 mm, ścięty tuż przy skórze głowy. Tak pobrane włosy można zanieść bezpośrednio do odpowiedniej instytucji, bądź wysłać je odpowiednio zapakowane w kopertę.  

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem testu na dopalacze lub narkotyki, polecamy sklep internetowy https://temptavit.pl/

Test na zachowanie się źrenicy oka

To jeden z najprostszych sposobów na sprawdzenie czy dana osoba, jest pod wpływem środków psychotropowych. Jednak nie zawsze jest on miarodajny. Zanim wybierzemy się do apteki po inne testy, warto przeprowadzić dodatkowe badanie w domu.  Po pierwsze, stawiamy osobę na przeciwko silnego źródła światła. Następnie zakrywamy jej oczy dłonią i po kilkunastu sekundach szybko zabieramy rękę. Jeśli źrenice nie zareagowały na zmianę światła tj. nie skurczyły się, nasze obawy o zażyciu narkotyków, mogą się potwierdzić. Źrenice reagują na źródła światła zmniejszając się, a w ciemności rozszerzając, aby wyostrzyć wzrok. Środki psychoaktywne blokują je, sprawiając, że niezależnie od czynników zewnętrznych ich rozmiar się nie zmienia.

Pamiętajmy, narkotyki sieją spustoszenie w organizmie. Nie pozostawajmy więc bierni, wobec podejrzeń zażywania ich przez kogoś z naszego otoczenia. Nasza reakcja, może uratować komuś życie.