× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Czy warsztaty z psychologiem mogą być receptą na stres i inne choroby psychiczne?

wizyta psychologiczna

Będąc psychologiem często spotykasz się ze sterem. To powszechne zjawisko, które dotyka Ciebie i Twoich pacjentów. Żyjemy w takich czasach, w których mamy coraz więcej, jednocześnie mając coraz mniej czasu. Pogarszający się stan zdrowia, depresje, zaburzenia odżywiania, bezsenność… wynikają z takiego trybu życia i ogromnego poziomu napięcia. Dobra wiadomość jest taka, że można nauczyć się sobie z nim radzić, a szkolenia z tego zakresu organizują profesjonaliści. Uczestniczą w nich zarówno psychologowie, jak i osoby najbliższe cierpiącym na zaburzenia.

Nauka radzenia sobie ze stresem

Psychologowie i psychoterapeuci wychodzą ze swoich gabinetów i umożliwiają innym, zdrowym osobom, uczestnictwo w terapii. Ma ona inny charakter, nazywa się bowiem szkoleniem i uczy pracowników, jak radzić sobie ze stresem. Dlaczego akurat taki temat? Stres jest jednym z najgroźniejszych czynników, wywołującym inne zaburzania emocjonalne. W konsekwencji nauki radzenia sobie ze stresem można zapobiegać takim chorobom jak bezsenność, depresja, anoreksja czy bulimia, nerwica.

Psycholog w Twojej firmie?

Specjaliści odbywają szkolenia w firmach, rozmawiają z pracownikami i ich przełożonymi. Uczą, jak sobie radzić ze stresem, uczulają na co zwracać uwagę, by uniknąć tragedii. Jeśli komuś zależy na zdrowiu pracowników i prawidłowym funkcjonowaniu zakładu pracy, powinien skorzystać z możliwości, jaką dają warsztaty psychologiczne. W tym zabieganym świecie często nie mamy czasu zastanowić się głębiej, nad tym, co nam dolega. Taki pośpiech doprowadza do piętrzenia się problemów, wzrostu poziomu stresu i często kończy się zmianą pracy, popadnięciem w depresję, a w najgorszym razie samobójstwem. Wiedząc już, że można temu zapobiec, organizując warsztaty z profesjonalistami, grzechem by było nie skorzystać.

Rodzina wsparciem dla chorego

Szkolenia psychologiczne mogą odbywać się także w mniejszym gronie, rodziny i znajomych. Jeśli ktoś w Twoim otoczeniu cierpi na jakąś chorobę psychiczną, a Ty nie wiesz, w jaki sposób mu pomóc, skorzystaj z oferty psychologów. Na indywidualnej konsultacji dowiesz się, jak wspierać chorego, co mówić, jak postępować, by nie zaogniać sytuacji. To doskonałe rozwiązanie dla każdego, bowiem choroba psychiczna nie dotyczy tylko osoby, która na nią choruje. Jej skutki zataczają szerokie kręgi, a będąc w trudnej sytuacji warto wiedzieć, że można na kogoś liczyć.