× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Jak powstrzymać wypadanie włosów?

wypadanie włosów

Niegdyś mówiło się, że utrata włosów to naturalny proces, który może przychodzić wraz z wiekiem. Włosy stają się rzadkie, słabe i z czasem zaczynają wypadać. Dziś jednak wiemy, że proces ten można w skuteczny sposób zatrzymać. W jaki sposób?

Rezygnacja z nadmiaru kosmetyków

Do codziennej pielęgnacji włosów większość z nas używa szamponów, odżywek, kremów, masek oraz różnego rodzaju produktów do stylizacji, a przykład lakierów bądź żeli. Faktem jest, iż nadmiar substancji chemicznych zawartych w tego rodzaju produktach zwyczajnie nie służy naszym włosom. Stają się one matowe, słabe i wyglądają na zniszczone. Z czasem zaczynają również wypadać. Dlatego też pierwszym krokiem do zatrzymania tego procesu powinna być rezygnacja z nadmiaru kosmetyków. Z pewnością możemy zrezygnować z używania produktów do stylizacji, jednak pozostaje pytanie, co z codzienną pielęgnacją włosów i skóry głowy? W tym kontekście należy wybierać specjalistyczne produkty, na przykład z linii Hair Medic, które pomagają walczyć z wypadaniem włosów. W ofercie dostępne są szampony, a także serum, które warto aplikować na co dzień (serum znajdziesz na https://haircure.pl/serum/).

Rezygnacja z upięć

Wiele kobiet poświęca sporo czasu na ułożenie odpowiedniej dla siebie fryzury. O ile od święta możemy pozwolić sobie na bujne upięcie, o tyle codzienne jego wykonywanie niszczy i osłabia nasze włosy. Warto zwrócić uwagę, jak wiele zostaje ich chociażby na gumce, podczas zdejmowania koka lub kucyka. Co więcej, przygotowanie efektownego upięcia zwykle wymaga zaaplikowania dużej ilości kosmetyków, takich jak żel czy lakier do włosów. Jak zostało wspomniane wyżej, z tego rodzaju produktów powinniśmy przynajmniej na jakiś czas zrezygnować. Na co dzień dobrze jest pozostawić rozpuszczone włosy, ewentualnie zrobić sobie delikatny kucyk (nie opinając włosów zbyt mocna gumką). Długie włosy dobrze jest także nieco skrócić, co powinno je wzmocnić, a więc zapobiec dalszemu wypadaniu.

Kiedy udać się do specjalisty?

Stosując się do powyższych porad, poprawę stanu włosów powinniśmy zauważyć już po 2-3 miesiącach. Jeśli jednak po tym czasie włosy nadal będą wypadać, należy udać się do specjalisty. Być może przyczyna takiego stanu rzeczy leży nieco głębiej i będzie wymagała profesjonalnego leczenia. Na początek możemy udać się do trychologa, lecz konieczna może okazać się także wizyta w gabinecie dermatologa. Dobrze jest również wykonać podstawowe badania krwi, które wykluczą ewentualne niedobory czy choroby tarczycy, odpowiedzialne za wypadanie włosów.