× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Informacje o zabiegu depilacji laserowej

depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest zabiegiem, jaki od wielu lat cieszy się ogromną popularnością zarówno pośród pań, jak również panów. Nic nadzwyczajnego − jest natomiast najlepszą technologią usuwania zbędnego owłosienia. To dobre wyjście dla osób, jakie mają dość częstego golenia się maszynką czy bolesnej depilacji woskiem − tymże bardziej, iż często po tego rodzaju zabiegach skóra jest podrażniona, włoski wrastają, natomiast w konsekwencji pojawia się stan zapalny. W innowacyjnych centrach depilacji laserowej możemy natomiast raz na zawsze pożegnać się z niepożądanym owłosieniem.

Jak funkcjonuje laser?

Laser przekazuje promieniowanie monochromatyczne więc jednobarwne, o dokładnie ustalonej rozciągłości, jaką mierzymy w nanometrach. Także promień lasera ma niezwykle określony kierunek oraz niewielką rozbieżność, innymi słowy jego energia jest niezwykle skupiona, co umożliwia na efektywne wykonanie zabiegu. Zabieg laserowego usuwania owłosienia polega na działaniu wybiórczej fototermolizy, wysyłane promieniowanie poprzez głowicę lasera wybierane jest za pomocą chromoforu, więc pigmentu absorbującego promieniowanie, w tymże wypadku melaniny zamkniętej we włosie.

Depilacja laserowa — dla kogo jest przeznaczona?

Depilacja laserowa (oferta dostępna pod adresem https://instytut.bielenda.pl/oferta/depilacja-laserowa/) poświęcona jest dla osób, jakie nie mogą poradzić sobie z owłosieniem w pewnych miejscach np. na twarzy. To także dobra opcja dla notorycznego golenia, zwłaszcza kiedy po częstym usuwaniu włosków pojawiają się podrażnienia, zapalenie mieszków włosowych czy bolesne czyraki. Trwała depilacja gwarantuje komfort oraz wygodę normalnego działania. Potrzebuje natomiast podjęcia konkretnej decyzji, gdyż raz usunięte włosy już więcej nie odrosną.

Ile trwa jeden zabieg depilacji laserowej?

Okres trwania zabiegu jest zależny od tego, jak dużą przestrzeń skóry depilujemy oraz może liczyć od 30 minut do choćby 2 godzin. Więc dobierając gabinet należałoby zwrócić uwagę na to, jakiego sprzętu się w nim wykorzystuje. Nowoczesne lasery diodowe znamiennie obniżają czas zabiegu dzięki specjalnej głowicy o większej przestrzeni zabiegowej.

Depilacja laserowa – rezultaty zabiegów oraz efektywność długoterminowa

Laserowa depilacja owłosienia nie gwarantuje natychmiastowych rezultatów, gdyż włosy wymagają czasu, by wypaść, natomiast również na konkretnej przestrzeni ciała zawsze znajdują się w różnorodnych stadiach rozwoju. Dzięki temu jedne rosną, podczas kiedy odmienne wypadają – odmiennie bylibyśmy skazani na ich okresowe braki. Faza rozwoju, więc anagenowa, trwa we współzależności od lokalizacji na ciele często od 4 do 8 tygodni. Więc by zniszczyć wszelkie cebulki włosowe na konkretnej przestrzeni, zabiegi należy powtarzać.