× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Zabiegi dermatologiczne w Krakowie

zabiegi dermatologiczne

Zmiany skórne są poważnym problemem, za którego leczenie należy zabrać się jak najszybciej. W takiej sytuacji pomóc może jedynie doświadczony dermatolog, który podejmie się leczenia nawet najpoważniejszych chorób takich jak alergie, nowotwory czy toczeń. 

Czym zajmuje się dermatologia?

Dermatologia to niezwykle złożona specjalność medyczna, która w swojej pracy łączy kilka dziedzin medycyny, w tym: endokrynologie, alergologie, onkologię, immunologie i wiele innych. Warto pamiętać, że wykwalifikowany dermatolog bada stan i funkcjonowanie skóry, ale także sprawdza stan włosów i paznokci. Zazwyczaj, nauki z zakresu dermatologii dzieli się na dwie główne specjalności. Należą do nich dermatologia kliniczna, która skupia się na diagnozowaniu i leczeniu chorób skóry, a także dermatologia doświadczalna – zajmująca się badaniem skóry, opisem jej struktury i pełnionych funkcji. 

Diagnozowanie i leczenie chorób

Podczas wizyty u specjalisty, można liczyć na specjalistyczną pomoc w leczeniu takich problemów jak np. trądzik, łojotokowe zapalenie skóry, atopia, łuszczyca, bielactwo, przewlekłe stany zapalne skóry, zmiany grudkowe, łupież, łysienie, wszawica, opryszczka, grzybica, nowotwory skóry, a nawet diagnostyka chorób przenoszonych drogą płciową. 

Odpowiednio dobrane zabiegi

Wszystkim powyższym problemom można szybko i skutecznie zaradzić, wystarczy wybrać renomowany gabinet dermatologiczny. Dermatolog Kraków pomoże dobrać odpowiednie zabiegi, które sprostają indywidualnym problemom każdego pacjenta. Do zalecanych usług, zalicza się m.in. krioterapię i trichoskopie. Pierwszy z nich, krioterapia – jest zabiegiem polegającym na kontrolowanym niszczeniu tkanek. Służyć ma do tego ich zamrażanie, co bezboleśnie i szybko pozwala na leczenie drobnych zmian na skórze. Trichoskopia natomiast, jest zabiegiem przeznaczonym do diagnostyki chorób włosów. Metoda ta ma na celu obserwacje i ocenę struktur różnych warstw skóry głowy. 

Pomoc nie tylko dla dorosłych

Należy pamiętać, że dermatolog jest specjalistą, który pomoże nie tylko przy problemach osób dorosłych. Delikatna skóra dzieci, często jest podatna na różnego rodzaju podrażnienia. Kiedy więc na skórze dziecka zobaczy się jakiekolwiek znamiona czy grudki, należy niezwłocznie udać się do specjalisty. W przeciwieństwie do osób dorosłych, nie należy decydować się na leczenie skóry na własną rękę. Tylko dermatolog, czasem także we współpracy z alergologiem jest w stanie zaradzić problemom, które dotykają delikatną i wrażliwą skórę dziecka.