× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Depilacja laserowa – czy jest to bezpieczny zabieg?

depilacja

Włosy pokrywające powierzchnię ludzkiego ciała są czymś naturalnym. Często jednak ich występowanie w niektórych miejscach prowadzi do niekorzystnych efektów kosmetycznych. Dlatego wiele osób decyduje się na ich golenie, wyrywanie czy depilację woskiem. Niestety efekty utrzymują się jedynie tak długo, jak włosy są aktywnie usuwane. W jaki sposób depilacja laserowa pozwala zapomnieć o problemie nadmiernego owłosienia i czy jest bezpieczna?

Depilacja laserowa – na czym polega i dlaczego jest bezpiecznym zabiegiem?

Bezpieczna depilacja laserowa w Rzeszowie jest najbardziej zaawansowaną techniką trwałego usuwania owłosienia w świecie medycyny estetycznej. Jej działanie skupia się na wykorzystaniu wiązki lasera. Wiązka ta posiada parametry, które sprawiają, że laser wpływa jedynie na część mieszka włosowego zawierającą melaninę. To właśnie ta jego część odpowiada za aktywny wzrost włosa. W efekcie działania lasera dochodzi do wzrostu temperatury mieszka i jego lizy. W efekcie w mieszku tym już nigdy nie pojawi się ciemny, gruby włos.

Bezpieczeństwo depilacji laserowej zapewnia przede wszystkim selektywność fototermolizy. Sprawia ona, że wiązka lasera pochłaniana jest jedynie przez mieszki, które mają ulec inaktywacji – pozostałe komórki pozostają nienaruszone. Dzięki temu, depilacja laserowa jest zabiegiem cieszącym się wąską listą przeciwwskazań, przynosząc przy tym trwałe rezultaty.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Zabieg depilacji laserowej skierowany jest do osób, które posiadają na ciele widoczne, ciemne włoski. To właśnie one wykrywane są przez laser najbardziej efektywnie. Dlatego osoby o bardzo jasnych włosach powinny skonsultować się z salonem medycyny estetycznej w celu wyboru alternatywy. Ogromną zaletą depilacji laserowej są właściwie jedynie czasowe przeciwwskazania. Odłożyć w czasie zabieg powinny więc kobiety w ciąży lub karmiące piersią, osoby opalone, stosujące niektóre leki i zioła oraz samoopalacze.

Kiedy można spodziewać się pełnych efektów?

Z uwagi na to, że laserowa wiązka pochłaniana jest jedynie przez mieszki w fazie aktywnego wzrostu, zabieg musi być powtórzony więcej niż raz – włosy, które podczas depilacji były w fazie katagenu lub telogenu nie ulegną usunięciu, dlatego pacjent powinien poczekać ok. 6-8 tygodni na zamianę cykli i wykonać kolejny zabieg. Pełnię rezultatów zapewnia wykonanie już 4-5 zabiegów. Po takiej serii ponad 80% włosów nie odrasta w ciągu życia, a pozostałe są najczęściej charakteru meszkowego – jasne i delikatne, co eliminuje potrzebę golenia i korzystania z innych czasochłonnych metod.

Gdzie wykonać zabieg?

W całej Polsce pojawia się coraz więcej miejsc, które oferują zabiegi depilacji laserowej, ze względu na ich rosnącą popularność wśród klientów. Warto jednak pamiętać, by do zabiegów medycznych wybierać jedynie wyspecjalizowane ośrodki, takie jak na przykład Centrum Medycyny Estetycznej i Laserowej Slow Age w Rzeszowie. Takie postępowanie pozwoli nie tylko cieszyć się z najlepszych możliwych efektów uzyskanych przy użyciu profesjonalnego sprzętu, ale też dzięki czynnemu nadzorowi lekarza – z najwyższego bezpieczeństwa.