× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Zatrudnienie w branży medycznej – gdzie szukać ofert?

praca zawody medyczne

Studia z dziedziny medycyny już od dawna cieszą się sporą popularnością. Kierunki te zwykle są dość wymagające ale zarazem bardzo perspektywiczne. Poza standardową pracą lekarza, kierunki medyczne oferują całą paletę innych zajęć. Sprawdź gdzie szukać pracy po medycynie. 

Zawody medyczne: kim możesz zostać?

Pielęgniarka lub pielęgniarz 

W Polsce już od wielu lat brakuje przeszkolonej kadry pielęgniarskiej. Do tej pory był to zawód słabo płatny jednak sytuacja powoli się zmienia na korzyść ją wykonujących. Zwykle kojarzy się z profesją typowo kobiecą jednak nie warto ulegać tym stereotypom, ponieważ zawód coraz częściej wybierany jest także przez panów. 

Farmacja

Absolwenci kierunku bardzo często pracują w aptekach lub zakładają własne punkty apteczne. Nie jest to jednak jedyna ścieżka kariery, którą mogą kroczyć młodzi adepci. Z pewnością doskonale sprawdzą się również w koncernach farmaceutycznych, gdzie odpowiedzialni będą za badania czy wprowadzanie nowych produktów. 

Biotechnologia i biochemia

Kończący te kierunki najczęściej mogą liczyć na zatrudnienie w firmach prywatnych. W wielu przypadkach absolwenci zajmują się kwestiami typowo technicznymi, związanymi ściśle z procedurami. Zajmują się też kwestiami produkcyjnymi, na wszystkich ich etapach. 

Fizjoterapia

Zdecydowanie jest to jeden z bardziej popularnych kierunków związanych z medycyną. Po jego ukończeniu możemy zatrudnić się w przychodni, szpitalu lub otworzyć własną działalność gospodarczą. Kierunek wymaga zdecydowanie sporej siły fizycznej i przyjaznego nastawienia do ludzi.

Oczywiście nie jest to lista kompletna. Zawodów medycznych jest dużo więcej. Poszukiwani są również specjaliści obsługi różnego typu sprzętu medycznego czy rejestratorzy medyczni. Branża jest dość chłonna i każdy zainteresowany powinien być w stanie znaleźć ścieżkę kariery, która mu odpowiada.

Gdzie szukać pracy?

Chcąc znaleźć zatrudnienie w branży medycznej, najlepiej poszukać wakatów w samych szpitalach. Można również zastanowić się nad pracą w placówkach prywatnych, szukając ofert bezpośrednio na ich stronach. Coraz częściej można również natrafić na portale oferujące ogłoszenia przeznaczone wyłącznie dla lekarzy oraz innych zawodów związanych z medycyną. Poszukując najlepszej oferty, warto też zaglądać na ogólne portale dla szukających praca Kalisz

Najważniejsze jest, żeby nie zamykać się na żadne opcje. Poszukiwanie wieloma kanałami zawsze przyniesie nam korzyści. Zyskamy pełniejszy obraz rynku oraz będziemy mogli wybrać najlepszą ofertę.