× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Zaburzenia nerwicowe – informacje

nerwica

Leczenie zaburzeń lękowych jest jak najbardziej wskazane, ponieważ wszelkie zaniedbania w tym zakresie mogą mieć poważne konsekwencje. Mowa tutaj o głębokiej depresji, a nawet próbach samobójczych. W pewnych sytuacjach pojawia się też agresja, dlatego należy na to w porę zareagować. Rozwiązaniem jest profesjonalna terapia w specjalistycznym centrum. Pacjenci znajdą się tam pod czujną opieką wykwalifikowanych terapeutów, co pozwala na odnalezienie równowagi psychicznej.

Psychoterapia – dlaczego warto się na nią udać?

Psychoterapia bazuje na różnych nurtach:

  • poznawczo-behawioralnym,
  • psychodynamicznym,
  • systemowym
  • i wiele innych

Zależnie od zaistniałych problemów natury psychicznej, pacjenci są kierowani na odpowiednie rodzaje terapii. Przykładem jest terapia nerwic i lęków, chociaż równie dobrze może to być terapia uzależnień, leczenie nadwagi i otyłości, bezsenności czy też depresja poporodowa.

Udanie się na psychoterapię ma głęboki sens, ponieważ pacjent jest w stanie odzyskać równowagę emocjonalną oraz zadbać o swoje zdrowie psychiczne. To szczególne wskazane w sytuacji, w której pacjent nie może samodzielnie poradzić sobie z własnymi problemami. To także szansa na zbudowanie asertywności i poczucia własnej wartości oraz odnalezienie właściwej ścieżki życia.

Terapia w zaburzeniach lękowych

Profesjonalnie przeprowadzona terapia doprowadzi do tego, iż u pacjenta zostaną zaadresowane lęki oraz inne zaburzenia. Na samym początku dochodzi do rozpoznania problemu i dobrania właściwej metody leczenia. Na każdym etapie terapii pacjenci otrzymują kompleksowe wsparcie psychoterapeutyczne, a niekiedy również przy pomocy psychiatry – farmakologiczne. Lęk, nerwica oraz cierpienie mają niekorzystne oddziaływanie na codzienny komfort życia. Specjaliści, dzięki aktywnemu udziałowi pacjenta, dążą do tego, aby jak najszybciej znaleźć rozwiązania i wspomóc swoich podopiecznych.

Leczenie leków i nerwicy zależy w dużej mierze od indywidualnego przypadku oraz ich stopnia nasilenia. Zaleca się korzystanie m.in. z terapii psychodynamicznej, farmakoterapii, technik relaksacyjnych i terapii poznawczo-behawioralnej.  Materiały na temat nerwicy i lęków dostępne są pod adresem https://www.centrumdobrejterapii.pl/oferta/leczenie-nerwic-i-lekow/.