× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Zabiegi stomatologiczne i ich ceny

zabiegi stomatologiczne

Zabiegi wykonywane w gabinetach dentystycznych stanowią jeden z filarów tej szczególnej dziedziny medycyny. Od prawidłowego leczenia implantologicznego bądź odpowiedniego montażu protezy zależy jakość funkcjonowania człowieka w każdym aspekcie życia. Poznaj najważniejsze zabiegi stomatologiczne, wraz z ich szacunkowymi cenami!

Implanty wraz z montażem korony, mostu lub licówki

Jedne z najpopularniejszych zabiegów stomatologicznych dotyczą tzw. leczenia implantologicznego. Ponadprzeciętna odporność na próchnicę i większa trwałość to tylko niektóre zalety tego kierunku w stomatologii. Implanty zębowe stanowią niewielkich rozmiarów śruby wykonane z tytanu, zrastające się z kością. Cena pojedynczej implantacji zaczyna się od 3300 zł, z kolei montowana w następnym etapie korona to wydatek rzędu minimum 2100 zł.

Zwieńczeniem implantu jest montaż przygotowanej wcześniej korony, mostu bądź licówki. Pierwsze ze wskazanych rozwiązań gwarantuje najwyższą estetykę uśmiechu i imitację naturalnego zęba. Koszt korony na implancie rozpoczyna się od 2100 złotych, korony pełnoceramicznej od 1300 zł, z kolei porcelanowej od 750 złotych.

Most jest rozwiązaniem wymagającym tańszym w porównaniu do korony, jednak kosztem szlifowania sąsiadujących zębów. Cena porcelanowego egzemplarza to minimum 2250 zł, z kolei pełnoceramicznego – minimum 4050 zł.

Licówki stanowią cienkie fragmenty porcelany, której zadaniem jest pokrycie oszlifowanej części zęba. Koszt modelu porcelanowego rozpoczyna się od 1300 zł, z kolei kompozytowego – od 750 zł.

Zabiegi z zakresu protetyki

Protetyka stanowi jedną z praktycznych subdyscyplin medycyny, której obszar zainteresowania koncentruje się wokół tworzenia sztucznych części, zastępujących poszczególne fragmenty organizmu. Efektem jej pracy jest proteza akrylowa, zalecana w przypadku braku pojedynczego zęba bądź całego uzębienia. Koszt tego rodzaju uzupełnienia protetycznego rozpoczyna się od 1250 zł. Jej szkieletowy egzemplarz niesie ze sobą wydatek minimum 1750 zł, ze względu na zastosowanie elementów podpierających, przenoszących część sił wyzwalanych w trakcie żucia na pozostałe zęby.

Chirurgia stomatologiczna

Zabiegi ekstrakcji zębów mlecznych bądź stałych stanowią bez wątpienia jedne z najpopularniejszych dziedzin chirurgii stomatologicznej. Koszt usunięcia zęba rozpoczyna się od 300 złotych, odbudowy kości od 3000 zł, z kolei podcięcia wędzidełka od 550 zł.

Innymi zabiegami stomatologicznymi są m.in.:

  • zabiegi periodontologiczne – wycena indywidualna
  • leczenie zęba jednokanałowego – od 500 zł
  • leczenie kanałowe – od 600 zł
  • Ponowne leczenie kanałowe (re-endo) – ząb jednokanałowy – od 600 zł

Źródło informacji: https://www.neodentica.pl/cennik/