× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Szampon konopny

szampon konopny

Produkty konopne zdobywają polski rynek kosmetyków. Coraz więcej producentów wprowadza produkty zawierające konopie. Dzięki swoim właściwościom roślina ta wspomaga walkę z wieloma problemami zdrowotnymi. Produkty konopne są świetne dla wegan i osób z delikatną skórą, ponieważ nie powodują podrażnień oraz reakcji alergicznych.

Stosując szampon konopny codziennie pozytywne efekty będą widoczne w mniej niż tydzień. Zdrowe, mocne i miękkie włosy to marzenie wielu osób, teraz jest to dostępne dla każdego i to w 100% naturalnie. Zobacz jaką przewagę uzyskasz wybierając szampon konopny zamiast szamponu bez oleju konopnego.

Wybierając szampon dla swoich włosów przeważnie kierujemy się opisem na etykiecie producenta, gdzie pisze do jakiego rodzaju włosów jest przeznaczony. Niestety mało osób sprawdza skład kupowanego produktu. Przez dodatki chemiczne włosy owszem wyglądają świeżo i ładnie, jednak na dłuższą metę struktura włosa jest niszczona i będzie to mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Dobre szampony konopne nie zawierają sztucznych, chemicznych dodatków. Są też odpowiednie dla osób szukających wegańskich produktów.

Natura wyposażyła ziemię w wiele roślin działających świetnie na nasze włosy, chemiczne dodatki nie są potrzebne, są one dodawane gdy producent chce zaoszczędzić na produkcji.

Szampon konopny – jak działa?

Dzięki olejowi konopnemu szampon bardzo dobrze radzi sobie w wielu sytuacjach.

Po pierwsze wspomaga regenerację, dlatego jest polecany dla osób często farbujących włosy. Przez farbę struktura włosa ulega stopniowemu uszkodzeniu, konopie pomogą zregenerować włosy i przywrócić im zdrowy wygląd.

Obecnie częstym problemem są suche włosy. Tutaj też olej konopny potrafi zdziałać cuda. Dzięki wybraniu szamponu konopnemu nie musisz martwić się o rozdwojone końcówki włosów, które się łatwo łamią i elektryzują. Szampon nie tylko przywraca naturalną strukturę włosów, ale odpowiednio je zabezpieczy. Efektem takiej pielęgnacji będą silne i miękkie w dotyku włosy.

Jaki szampon konopny wybrać?

Na rynku pojawia się wiele produktów konopnych. W tej chwili mamy do wyboru przynajmniej kilkanaście marek, które mają w ofercie szampony konopne.

Pierwszym czynnikiem na który powinniśmy zwrócić uwagę jest producent. Kraj pochodzenia jest istotny, ponieważ gdy zamawiamy produkt z Chin to ryzykujemy otrzymaniem produktu niebezpiecznego, który może nam zaszkodzić. Dzieje się tak, ponieważ Chiny mają bardzo łagodną politykę, jeżeli chodzi o składniki dopuszczone do produkowania kosmetyków.

Kolejny ważny aspekt to skład produktu. Sprawdzamy, czy faktycznie zawiera olej konopny oraz jakie dodatki się tam znajdują. Wystrzegamy się wszelkich chemicznych dodatków.

Trzeci parametr, który warto brać pod uwagę to cena. Uważajmy na podejrzanie tanie produkty, może to oznaczać, że olej konopny w nich zawarty jest syntetyczny (powstał w laboratorium), lub jest wyprodukowany z tanich, chemicznie pryskanych upraw konopnych.

Czym się różni od zwykłych szamponów

Oczywiście zawiera olej konopny, ale to nie jest jedyna zmiana. Przede wszystkim dobry szampon konopny nie zawiera chemicznych dodatków. Dzięki temu nie podrażnia skóry głowy i nie powoduje reakcji alergicznych. Dodatkowo takie szampony tworzą firmy, które nie testują kosmetyków na zwierzętach. Skład takiego produktu powinien być 100% wegański.

Udowodniono, że konopie świetnie odżywiają nasze włosy, dlatego żaden popularny szampon z dużej firmy nie zaoferuje tobie tak dobrej ochrony, nawilżenia oraz regeneracji włosów jak konopie. Spróbuj samemu zamienić swój szampon na konopny, zobaczysz że twoje włosy będą zdrowe jak nigdy. Olej konopny ma ogromną przewagę i posiada właściwości odżywcze jakich potrzebują twoje włosy.

Jak stosować szampon konopny?

Żeby uzyskać możliwie najlepsze efekty należy raz dziennie myć włosy szamponem konopnym. Najpierw należy odpowiednio nawilżyć włosy. Kolejnym krokiem jest naniesienie produktu na głowę. Tutaj warto zadbać o odpowiednio dokładne wtarcie szamponu w swoje włosy. Masujemy aż do uzyskania piany. Następnie pozwólmy działać olejowi konopnemu i odczekajmy 1-2 minuty. Ostatnim krokiem jest dokładne spłukanie preparatu z włosów.

Pozytywne efekty działania konopi powinny być widoczne po 4-5 dniach stosowania.

Podsumowanie

Szampon konopny to doskonały wybór dla osób, które chcą mieć mocne, zdrowe i miękkie włosy. Dodatkowo jest bezpieczny dla osób z delikatną skórą. Nie powoduje reakcji alergicznych. Przy wyborze odpowiedniego szamponu powinniśmy zwrócić uwagę na producenta, skład i cenę. Lepiej unikać Chińskich kosmetyków i produktów podejrzanie tanich. Jeśli producent dodaje chemiczne dodatki do swojego szamponu powinna nam się zapalić czerwona lampka. Olej konopny daje ogromną przewagę nad tradycyjnymi szamponami. Lepiej odżywisz swoje włosy, dzięki czemu będą silne, miękkie i zdrowe. Dla uzyskania najlepszych efektów powinno się myć takim szamponem włosy raz dziennie. Po około 5 dniach powinny być widoczne efekty zdrowotne.