× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Co zawierają lekarskie pakiety diagnostyczne?

diagnostyka

Polskie prawo narzuca na pracodawców i pracowników obowiązek regularnego przeprowadzania badań diagnostycznych. Tego typu badania można przeprowadzić w szpitalach i przychodniach, a specjalizacja medyczna, której należy szukać to medycyna pracy Poznań – tego typu badania można wykonać w wielu miejscach. Niektóre stanowiska pracy wymagają przeprowadzenia bardzo dużej ilości badań, co warto wykonać. Jeśli chodzi o pakiety diagnostyczne Poznań pozwala na znalezienie placówek realizujące kompleksowe badania w tym zakresie.

Jaki zakres badań diagnostycznych trzeba wykonać?

W ramach medycyny pracy trzeba wykonać cały szereg badań diagnostycznych, a ich szczegółowy zakres jest zależny od stanowiska, na którym się pracuje.

Najistotniejsze badania dotyczą takiego zakresu jak:

  • narząd wzroku,
  • układ ruchu,
  • układ nerwowy,
  • narząd słuchu,
  • sprawność psychiczna.

Jak widać, w skład badań związanych z medycyną pracy wchodzi właściwie badanie całego ciała. Można to jednak wygodnie wykonać, gdy posiada się w przychodni odpowiednie możliwości. Jeśli chodzi o pakiety diagnostyczne Poznań i inne duże miasta umożliwiają znalezienie placówek, które kompleksowo obsługują firmy w tym zakresie, oferując korzystne ceny. Dokładny zakres badań dla danego pracownika przygotowuje lekarz medycyny pracy, a wskazania powinny bazować na wytycznych od specjalisty od Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, który dokładnie określi zagrożenia, dla danego stanowiska pracy.

Czy można nie przejść badań z zakresu medycyny pracy?

Same badania diagnostyczne i lekarz medycyny pracy ma za zadanie określić, czy dana osoba nadaje się do pełnienia swoich obowiązków w sposób bezpieczny dla siebie oraz otoczenia. Ewentualne niedopuszczenie pracownika niezdolnego do pracy w danym charakterze pozwala na zminimalizowanie ilości wypadków przy pracy. Oznacza to, że jeśli kto ma poważne defekty zdrowotne, może nie dostać pozwolenia od lekarza medycyny pracy do podjęcia zatrudnienia na danym stanowisku. Zdarza się również tak, że pracownik, który już jest zatrudniony, nie przechodzi badań na skutek nabytych schorzeń. Rozwiązaniem takiej sytuacji jest podjęcie leczenia lub zmiana stanowiska pracy.

Medycyna pracy Poznań – gdzie wykonać?

Chcąc wykonać kompleksowe badania z zakresu medycyny pracy, można udać się do prywatnej przychodni Med Polonia oferująca szeroki pakiet badań diagnostycznych z różnych specjalizacji. Ponadto firma ta oferuje zabiegi chirurgiczne oraz inne usługi medyczne – na https://medpolonia.com.pl/ można zobaczyć ich szczegółowy wykaz.