× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Stomatologia wymaga ciągłego dokształcania się

stomatologia

Większość z nas przynajmniej raz w życiu odwiedziła stomatologa. Jest to niezwykle wymagający zawód, ponieważ stomatologia podlega dynamicznemu rozwojowi. Oznacza to, że dentyści cały czas muszą aktualizować swoją wiedzę. Jak wiadomo, nie ma rzeczy niemożliwych i ludzie, wykonujący ten zawód, bardzo często się o tym przekonują. Każdy pacjent to osobny przypadek. Dodatkowo dochodzi do tego fakt, że medycyna to nauka, która stale się rozwija w oparciu o najnowsze technologie. Aby zatem nie stać w miejscu i iść z duchem czasu, stomatolodzy nigdy nie mogą przestać się uczyć. W tym oczywiście pomagają różnego rodzaju kursy stomatologiczne i szkolenia dla dentystów, w tym popularne w branży curriculum endo.

Szkolenia w trakcie pandemii? To możliwe!

Niestety wynikające z pandemii lockdowny spowodowały, że działalność wielu branż została istotnie ograniczona. Przez jakiś czas podobnie było również z gabinetami stomatologicznymi, ponieważ – mimo najwyższych standardów higienicznych – część z nich musiała zawiesić swoją działalność na jakiś czas. Był to czas, podczas którego stomatolodzy mogli postawić na rozwój zawodowy. Choć większość kursów również nie była prowadzona stacjonarnie, to jednak znacznie rozwinęły się kursy prowadzone online. Stomatolodzy wykonują zawód, który opiera się w największej mierze na praktyce, ale nie wyklucza to rozszerzania swojej wiedzy z zakresu stomatologii za pośrednictwem kursów i szkoleń online. Obecnie dostępna jest szeroka oferta przede wszystkim teoretycznych webinarów. Są to transmisje video, podczas których najłatwiej można przyswoić sobie zagadnienia teoretycznie, takie jak np. anatomia uzębienia, czy też pracy z mikroskopem stomatologicznym. Jeśli dobrze poszukamy, znajdziemy również inne kursy online, które mogą nas bardziej zainteresować. Po stopniowym powrocie do pracy, stomatolodzy nie przestają się jednak rozwijać. W tym przypadku możliwy staje się również powrót do kursów i szkoleń stacjonarnych. Warto również wspomnieć o tym, że najczęściej dostępne w Internecie webinary oraz inne materiały są zupełnie darmowe.