× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Implanty zębów – informacje

implanty zębowe

Utrata zęba nie stanowi dla nowoczesnej stomatologii problemu. Wszelkiego rodzaju protezy zębowe, mostki, korony uzupełniają powstałe braki. Współczesna stomatologia opracowała wiele metod, dzięki którym można uzupełnić jeden brakujący ząb, jak i większą ich ilość. Dziedziną, która wyodrębniła się ze stomatologii i rozwinęła niezwykle intensywnie w ostatnich dziesięcioleciach jest implantologia zębowa. 

Implant zębowy to metoda uzupełnienia braków w uzębieniu

Implant zębowy nie jest może najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem dla pacjenta, ale z pewnością najbardziej komfortowym. Stosuje się go przy braku jednego zęba, wielu zębów a nawet przy całkowitym braku uzębienia. Implanty zębowe stanowią podstawę do mostów protetycznych, ale też bezpośrednio utrzymują protezy. Implant zębowy zastępuje bowiem korzeń zęba, a wykonuje się go zwykle z tytanu, czasem cyrkonu. 

Implant zębowy w żaden sposób nie ingeruje w sąsiadujące zęby pacjenta. Nie wymaga współpracy z pozostałymi zębami, nie ingeruje w zdrowe zęby, tak jak dzieje się to przy stosowaniu innych metod. Implantolog nie musi szlifować stałych zębów pacjenta, by stanowiły one podstawę dla implantu, implant ingeruje wyłącznie w miejsce, gdzie brakuje zęba i tam zostaje osadzony. 

Jak przebiega zabieg implementacji zęba?

Zabieg implementacji zęba wymaga czasu. To proces, który może potrwać nawet pół roku i jest to w dużej mierze związane z przygotowaniem. Tkanka kostna po usunięciu zęba musi się całkowicie wygoić. Następnie implantolog wszczepia w tę kość implant, tytanową śrubę, która stanie się korzeniem przyszłego zęba. Zabieg ten powoduje, że kość szczęki otrzymuje impuls do pełnej regeneracji. Proces regeneracji wymaga czasu i może trwać nawet osiem miesięcy. Po tym czasie do implantu mocuje się porcelanową koronę, idealnie imitującą naturalną kość zębową. Więcej informacji można znaleźć na stronach gabinetów stomatologicznych: Implanty Łódź w Klinice Akademii Stomatologii.

Implant zębowy wygląda, zachowuje się i działa jak naturalny ząb. Wymaga takiej samej pielęgnacji jak pozostałe zęby i okresowej kontroli, jak całe uzębienie pacjenta. Patrząc całościowo na uśmiech pacjenta, w żaden sposób nie odróżnia się od pozostałych zębów.