× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Skuteczne przeszczepy włosów metodą FUE

Skuteczne przeszczepy włosów metodą FUE

Przeszczepy włosów ciszą się zainteresowanie osób, które na trwałe utraciły swoje naturalne mieszki. Przed zabiegiem, warto dowiedzieć się, na czym polega przeszczep włosów i jak długo czeka się na efekty. Lekarz, zanim podejmie się zabiegu, zleca wykonanie badań, by wykluczyć przeciwskazania.

Kiedy stosowane są przeszczepy włosów?

Z utratą włosów borykają się zazwyczaj mężczyźni, ale niekiedy również kobiety.  Problem ma różne podłoża. Jeśli chodzi o łysienie androgenowe, najczęstszą przyczyną jest genetyka. Ubytki powstają również wskutek zmian hormonalnych. Inne oznaki braków to łysienie plackowate, którego powodem są choroby oraz psychogenne, występujące z powodu długotrwałego stresu.

Jeśli przyczyną jest choroba czy stres, po pewnym czasie włosy odrosną, choć ubytki są powodem do niepokoju. Warto udać się do specjalisty na konsultację, by ustalić przyczynę i podjąć leczenie. W przypadku łysienia androgenowego terapia bywa nieskuteczna, więc można skorzystać z transplantacji włosów. Wiele osób decyduje się na przeszczepy włosów , ponieważ zabiegi są skuteczne i bezpieczne. Zagęszczenie dodaje pewności siebie i podwyższa samoocenę, więc jeśli nie ma przeciwwskazań warto zdecydować się na jedną z metod transplantacji.

Kiedy skorzystać z zabiegu przeszczepu włosów?

Transplantacja włosów, czyli przeszczep włosów to zabieg przeprowadzany u osób łysiejących naturalnie lub też z innych przyczyn. Z tyłu głowy lekarz pobiera mieszki włosowe i umieszcza w miejscach ubytków. Wskazaniami do wykonania przeszczepu włosów, oprócz łysienia androgenowego, są: braki spowodowane urazami, oparzeniami, napromieniowaniem, stanami zapalnymi skóry, bliznami pooperacyjnymi oraz przerzedzające się włosy czy pogłębiające się zakola.

Skuteczność przeszczepu włosów przekonuje do zabiegu transplantacji włosów, ponieważ zapewnia długotrwałe rezultaty. Po przeszczepie włosów są one mocniejsze, grubsze i bardziej lśniące, a co istotne, pojawia się duża ilość mieszków włosowych. Przeszczepione włosy niczym nie różnią się od pozostałych na głowie. Nie wszyscy jednak mogą skorzystać z zabiegu. Aby to było możliwe, pacjent musi być zdrowy. Powodem odmowy zabiegu, mogą być, m.in:

  • zaawansowana cukrzyca,
  • zapalenie skóry głowy,
  • łysienie plackowate,
  • zaburzenia hormonalne i krzepnięcia,
  • nieregulowane ciśnienie krwi,
  • zaburzenia krzepnięcia,
  • choroby nowotworowe.

Kobiety w ciąży oraz w okresie karmienia piersią muszą odczekać pewien czas, by skorzystać z zabiegu.

Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE?   

Metoda przeszczepu włosów FUE jest najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą. Przed zabiegiem przeprowadzanym przy znieczuleniu miejscowym, wykonywane są dokładne badania. Pobiera się grupy mieszków włosowych z miejsc niewrażliwych na hormony męskie i przeszczepia w miejsce ubytków. Włosy zachowują swoje właściwości i nie będą wypadać. Przeszczep włosów FUE ma wiele innych zalet, takich jak, np.: trwałe rezultaty, szybki proces gojenia, brak blizn i szwów.  

Pacjent musi się przygotować do przeszczepu włosów metodą FUE, bo może trwać nawet kilka godzin. Na kilka dni odstawia leki rozrzedzające krew, a 24 godziny przed zabiegiem rezygnuje z alkoholu i mocnej kawy. Po transplantacji powinien przestrzegać zaleceń lekarza. Skóra głowy goi się ok. 14 dni i w tym czasie nie może korzystać z sauny i basenu, a przez trzy tygodnie z uprawiania sportu i chodzenia na siłownię. Na efekty przeszczepu włosów trzeba poczekać około 9 miesięcy. Po ok. 2 miesiąca włosy mogą zacząć wypadać, co jest naturalną reakcją organizmu.