× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Dentysta Chorzów – zadbaj o swoje zęby pod okiem profesjonalisty

Dentysta Chorzów

Jeśli chcesz mieć mocne i zdrowe zęby, musisz dbać o ich prawidłową pielęgnację. Pomocne są również regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Niestety duża ilość osób unika wizyt u dentysty, bo kojarzą się one z bólem. Tymczasem regularne wizyty mogą uchronić przed próchnicą oraz innymi schorzeniami jamy ustnej. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej!

 1. Centrum stomatologii – podstawowe informacje
 2. Kiedy iść do gabinetu stomatologicznego?
 3. Dentysta Chorzów – profesjonalne leczenie zębów i zadowolenie pacjenta

Kompleksowe usługi z zakresu stomatologii są sposobem na utrzymanie dobrego stanu naszego uzębienia.

Centrum stomatologii – podstawowe informacje

Większość pacjentów udaje się do stomatologa z próchnicą zębów, ale nie jest ona jedynym schorzeniem, którym zajmuje się lekarz tej specjalizacji. Gabinet stomatologiczny to miejsce, w którym leczy się także:

 • choroby przyzębia;
 • kwasową erozję szkliwa;
 • zapalenie dziąseł;
 • afty;
 • nowotwory jamy ustnej.

Metoda leczenia danego schorzenia jest zależna od jego zaawansowania. W przypadku próchnicy zazwyczaj wystarcza leczenie powierzchniowe. Jednak czasami zmiany są na tyle poważne, że niezbędne jest leczenie endodontyczne (kanałowe). Jeśli ząb jest bardzo zniszczony, stomatolog opracuje i odbuduje rozległy ubytek (jeśli jest to możliwe). Jednym z miejsc, w których możesz liczyć na kompleksowe leczenie zębów, jest atria.com.pl.

Kiedy iść do gabinetu stomatologicznego?

Najlepsza metoda zapobiegania próchnicy, to systematyczne wizyty u stomatologa, najlepiej połączone z właściwą pielęgnacją oraz higieną jamy ustnej. Zaleca się, by dorosłe osoby profilaktycznie odwiedzały dentystę przynajmniej raz na pół roku, nawet jeśli zęby na pierwszy rzut oka wydają się całkowicie zdrowe. Dzieci powinny odwiedzać gabinet dentystyczny częściej, przynajmniej raz na kwartał, ponieważ mają większą skłonność do powstawania próchnicy. Profilaktyka jest tylko pomocna w uniknięciu poważniejszych zmian chorobowych w uzębieniu, ale także sprawia, że ewentualne leczenie będzie znacznie mniej bolesne.
Niestety wielu pacjentów w Polsce odwiedza gabinety dość rzadko i dopiero wtedy, gdy zmiany chorobowe są mocno widoczne albo w sytuacji, kiedy ból zęba jest bardzo mocno odczuwalny. Wizyta u stomatologa będzie niezbędna, kiedy zauważysz następujące objawy:

 • obrzęk i ból dziąseł;
 • odsłonięcie szyjek zębowych;
 • widoczne przebarwienia na zębach;
 • nieprzyjemny zapach z ust;
 • stan zapalny dziąseł lub śluzówki jamy ustnej;
 • nadwrażliwość zębów;
 • nadmiar kamienia nazębnego;
 • widoczne wady zgryzu.

Z wizytą nie warto zwlekać. Można ją szybko i bez wychodzenia z domu umówić online. W przypadku zdrowia nie warto czekać – zapobieganie jest lepsze niż leczenie. Warto o tym pamiętać!

Dentysta Chorzów – profesjonalne leczenie zębów i zadowolenie pacjenta

Szeroka oferta profesjonalnych usług stomatologicznych, jakie oferuje niepubliczny zakład opieki zdrowotnej ATRIA, cieszy się od lat dużym uznaniem. Sieć nowoczesnych przychodni stomatologicznych na terenie całego Śląska odznacza się bardzo dużą dbałością o dobro pacjenta. Usługi obejmują między innymi: protetykę, stomatologię estetyczną, leczenie kanałowe, ortodoncję, wybielanie zębów i implantologię.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu centrum stomatologiczne oferuje usługi na najwyższym poziomie. Personel to profesjonaliści stale poszerzający swoje kwalifikacje. Swoją pracę wykonują z pasją i dbałością o każdy detal. Fachowe i skuteczne zabiegi stomatologiczne są wykonywane przy użyciu nowoczesnych materiałów i sprzętu.