× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Przeszczep zarostu na brodzie — opis zabiegu

broda

Broda, symbol męskości, przechodzi prawdziwy renesans. Broda drwala już od wielu sezonów nie wychodzi z mody. Niestety nie każdy mężczyzna może pochwalić się gęstym i bujnym zarostem. Na pomoc przychodzi przeszczep włosów na brodzie.

Przebieg zabiegu

Podczas transplantacji przeszczepia się włosy pacjenta z potylicy, czyli z tyłu głowy. Ten zabieg przebiega w ten sam sposób jak w przypadku przeszczepu włosów na głowie. Proces zaczyna się od pobrania mieszków włosowych, później jest implantacja w wybranym miejscu. Cały zabieg wykonuje się w znieczuleniu, więc można być spokojnym. Po zakończonym implantowaniu lekarz musi podać w okolice brody osocze bogatopyłkowe. Takie osocze posiada czynniki wzrostu i stymuluje przyjęcie graftów. Jednak zanim przystąpi się do przeszczepu, konieczne jest wykonanie badania ANA. Po zabiegu może wystąpić lekki obrzęk, który znika już w pierwszej dobie. Zalecenia:

  • Przez pierwsze 3 dnie nie należy myć brody
  • Po upływie 3 dni można przepłukiwać wodą
  • Po upływie 8 dni można myć brodę szamponem
  • Golenie można rozpocząć dopiero po upływie 6 tygodni

Przeszczepione włosy zaczynają rosnąć po 3-4 miesiącach a pełną gęstość osiągają po 12 miesiącach od zabiegu.

Kto i kiedy może przystąpić do przeszczepu

Do takiego zabiegu może przystąpić każdy mężczyzna, który pragnie posiadać gęstą brodę. Zanim jednak będzie można zapisać się na przeszczep brody, należy zapoznać się z wszelkimi dostępnymi informacjami. Przede wszystkim przeczytać, jakie są rodzaje przeszczepu.

  • Wypełnianie ubytków: na taki zabieg nie trzeba pobierać dużej ilości graftów, dlatego może zostać wykonany podczas jednej sesji. Gęstość jest dostosowana do pozostałego obszaru. Włosy przeszczepiane pochodzą z głowy, ale z upływem czasu przejmują funkcję brody. Gęsty zarost uzyskuje się e ciągu 12 miesięcy.
  • Uzupełnienie gęstości zarostu: procedura wygląda tak samo jak w przypadku wypełniania ubytków.
  • Uzupełnienie miejsc bez włosów: stosuję się w przypadku kiedy owłosienie jest bardzo rzadkie i są widoczne puste miejsca. W ciągu kilku sesji lekarz pierw uzupełnia ubytki w zaroście, a w kolejnym etapie wyrównuje cały zarost. Pomiędzy zabiegami powinno upłynąć 12 miesięcy, aby włosy zaimplantowane wyrosły.

Gdzie można bezpiecznie wykonać zabieg

Najlepiej jest zdecydować się na sprawdzone kliniki, które posiadają duże doświadczenie. Jedną z takich klinik jest Klinika Chirurgii San-Medical, która służy w dążeniu do lepszego wyglądu od 2006 roku.