× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Czy każda peruka jest odpowiednia dla osób po chemioterapii?

peruki po chemioterapii

Nowotwór złośliwy niestety, ale jest diagnozowany wśród kobiet coraz częściej. Najczęściej jest on bowiem związany z guzem piersi, w przypadku którego jednak rokowanie nie są zbyt pesymistyczne. Panie mogą bowiem zdecydować się na chemioterapię, która daje ogromne szanse na to, że panie mogą walkę z tą chorobą wygrać. Niemniej jednak chemioterapia ma to do siebie, że niesie za sobą skutki uboczne, a jednym z nich jest nic innego jak wypadanie włosów. Niektóre kobiety są na to gotowe, jednak niektóre nie mogą zaakceptować nowego wyglądu. Wobec tego idealnym rozwiązaniem stają się peruki. Jednak czy każda peruka jest odpowiednia dla pań po chemioterapii?

Peruki dla kobiet po chemioterapii

Peruki damskie po chemioterapii są świetnym rozwiązaniem dla kobiet, dla których utrata włosów jest zbyt dotkliwa. Nie da się ukryć, że chemioterapia jest niezwykle traumatycznym przeżyciem. Utrata włosów jest z pewnością punktem krytycznym, na którego rozwiązaniem są właśnie peruki damskie. Ich odpowiedni wybór może przywrócić paniom pewność siebie, a także sprawić, że na nowo będą cieszyć się życiem i zdobędą nowe siły do walki z chorobą. Warto pamiętać, że niektóre peruki refundowane są przez Narodowy Fundusz Zdrowia, który dzielnie wspiera wszystkie osoby, zmagające się z podstępnymi chorobami nowotworowymi.

Czy każda peruka jest odpowiednia dla osób po chemioterapii?

Zwykle panie po chemioterapii, które decydują się na rozpoczęcie noszenia peruki zastanawiają się, która z nich będzie odpowiednia i dlaczego. Otóż peruki damskie po chemioterapii powinny zostać wykonane z włosów naturalnych. Dlaczego? Okazuje się, że tylko takie peruki są wstanie zapewnić maksymalnie naturalny wygląd i sprawią, że panie nie będą czuły się sztucznie. Peruki ze sztucznego włosia niestety nie prezentują takiej naturalności i lekkości. Co więcej panie powinny również zawrócić uwagę na to, by peruki te były odpowiednio zamocowane. Poleca się szczególnie te, które mocuje się przy pomocy siateczki i solidnego kleju. Dzięki temu panie będą mogły w nich spać i nie martwić się o to, że peruka będzie się przesuwać.

Jak wybrać perukę po chemioterapii?

Wybór peruki po chemioterapii wcale nie musi być trudny. Wystarczy jedynie, że panie zgłoszą się do odpowiedniego sklepu z perukami, gdzie konsultantki pomogą dopasować jej odpowiedni model. Oczywiście w zakresie kolorów i długości włosów panuje tu pełna dowolność, więc panie mogą zdecydować się na ten model, który najbardziej wpisuje się w ich osobiste preferencje.