× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Poduszki do spania – dlaczego warto wybrać poduszkę ortopedyczną?

poduszka ortopedyczna

Poduszka powinna zapewniać właściwe ułożenie głowy oraz całego kręgosłupa. W odniesieniu do jakości snu bardzo wiele znaczy jej jakość. Zwykłe poduszki zazwyczaj nie pomagają w uzyskaniu właściwej jakości snu, a człowiek bardzo często budzi się zmęczony.

Nadto również ma do czynienia z pojawieniem się uporczywego bólu kręgosłupa. Ból ten z czasem się nasila aż do momentu, w którym przeszkadza, nie pozwala spokojnie zasnąć i staje się przyczyną wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych. Dlatego też zarówno specjaliści jak i osoby, które miały to szczęście korzystać z tego rodzaju produktów. Specjalistyczne poduszki ortopedyczne do spania to produkt, który zyskuje coraz mocniej i który de facto jest odpowiedni do tego, aby móc zadbać o zdrowie swojego kręgosłupa.

Czym są poduszki ortopedyczne do spania

Czym są poduszki ortopedyczne do spania i czym się one różnią od zwykłych poduszek? To produkt, który wykonany jest ze specjalistycznej pianki memory lub też pianki poliuretanowej. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie właściwego podparcia kręgosłupa na całej jego długości, a zwłaszcza w odcinku lędźwiowym oraz w odcinku szyjnym. Sekretem owych poduszek ortopedycznych do spania jest właśnie owa pianka. Bardziej właściwym wyborem są poduszki z pianki memory, z pianki termoplastycznej z uwagi na to, że znacznie lepiej dopasowuje się ona do kształtu ciała danej osoby. Poduszki wykonane z pianki poliuretanowej także są bardzo korzystne dla zdrowia kręgosłupa człowieka.

Zalety stosowania specjalistycznych poduszek ortopedycznych

Zakup takiej poduszki nie jest niczym tanim, ale korzystnym. Właśnie owe korzyści, jakie ten zakup przynosi, są tym elementem, który pozwala na uzyskanie większego komfortu snu, uniknięcia niekorzystnych zmian w kręgosłupie. Do podstawowych zalet związanych ze stosowaniem owych specjalistycznych poduszek ortopedycznych do spania zaliczyć należy:

  • zniesienie napięcia mięśniowego na plecach
  • zniesienie naprężenia, nacisku poszczególnych kręgów na siebie
  • zniesienie napięcia powstałego pomiędzy poszczególnymi krążkami międzykręgowymi
  • rozluźnienie mięśni pleców
  • zapobieganie niekorzystnym zmianom w strukturach kręgosłupa

Poduszki ortopedyczne do spania mogą być stosowane przez każdą osobę bez względu na wiek. Nie zaleca się ich stosowania u dzieci, ale poza nimi jak najbardziej każdy może po nie sięgnąć. Poduszki ortopedyczne do spania to produkt, który jednakże należy właściwie dopasować.

Gdzie kupować i jak dobierać?

Zakup jakiejkolwiek poduszki ortopedycznej do spania nie zagwarantuje uzyskania zdrowego snu. Bardzo ważnym elementem jest bowiem zakup właściwego rozmiaru oraz kształtu poduszki. Niewłaściwy rozmiar będzie skutkował tym, że dana osoba nie pozbędzie się uporczywego bólu pleców, a niekorzystne zmiany będą postępować. Poduszki ortopedyczne do spania należy dobierać w sposób indywidualny pod względem kolorystycznym, pod względem rozmiaru oraz kształtu. Poza tym również bardzo ważna jest preferowana pozycja układania się do snu.

Poduszki ortopedyczne do spania są produktem, który jest klasyfikowany na te przeznaczone dla osób śpiących na boku, na plecach oraz na brzuchu. Należy podkreślić, że pozycja na brzuchu jest tą najgorszą dla zdrowia kręgosłupa. Miejscem właściwym dla zakupu owych poduszek jest specjalistyczny sklep medyczny sissel.com.pl. Mimo tego, że w niektórych sklepach takie poduszki są oferowane w niższych, atrakcyjnych cenach, to w rzeczywistości podróbki nie będą odznaczały się wystarczającą lub żadną skutecznością działania. Tymczasem poduszki ortopedyczne do spania pochodzące ze sklepów medycznych posiadają stosowny certyfikat CE, który jest gwarancją skuteczności działania oraz pełnego bezpieczeństwa. Poza tym w tych sklepach można również liczyć na fachowe doradztwo w zakresie doboru odpowiednio rozmiaru poduszki ortopedycznej do spania.

Zdrowie kręgosłupa to element, o który należy w sposób szczególny zadbać. Jednym z kluczowych elementów jest w tym względzie zadbanie o właściwy materac oraz poduszkę do spania.