× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Nootropy bez recepty – czym są, dla kogo i jak działają?

W sprzedaży dostępne są substancje nootropowe, czyli tak zwane nootropy, które nie do końca są wszystkim znane. Kojarzą się wielu osobom z lekami, które stosuje się w przypadku walki ze stresem oksydacyjnym. Czym wobec tego są leki nootropowe?

Nootropy – co to jest?

Nootropy to suplementy i leki, które mogą poprawić funkcjonowanie poznawcze mózgu. Czyli dokładnie myślenie, pamięć, funkcje wykonawcze, kreatywność oraz motywację. Obecnie bez problemu można kupić nootropy bez recepty. Nootropy występują w naturze. Jednym z nich jest kofeina, która jest obecna w kawie, herbacie oraz napojach energetycznych. Kolejnym jest L-teanina, która występuje w zielonej i czarnej herbacie. Warto więc dowiedzieć się na ich temat czegoś więcej, a przede wszystkim, dla kogo istnieją i jak dokładnie działają.

Należy jednocześnie dodać, że suplementy mające wpływ na funkcje poznawcze mózgu, są dziś dostępne w sklepach z suplementami diety, a wybrane produkty również w wybranych aptekach. Dobry do nich dostęp jest również w internecie. Chcąc jednak dokonać zakupu, trzeba przede wszystkim zachować ostrożność. Dobrze zapoznać się z produktem i sprawdzić też sklep, który go oferuje. Należy wybierać tylko nootropy wiadomego pochodzenia.

Na co działają nootropy?

Nootropy to inteligentne leki, które podobnie jak zioła, poprawiają funkcje poznawcze mózgu. Tym samym korzystnie wpływają na jego stan. Działają na przepływ krwi, a dokładnie na naczynia krwionośne mózgu, czyli w tętnicach i żyłach. Przyspieszają przepływ krwi w obrębie mózgu, czyli mówiąc wprost, poprawiają krążenie krwi i poprawiają nie tylko pracę mózgu, ale całego organizmu. Tym samym dostarczają substancje odżywcze i tlen do mózgu.

Trzeba koniecznie podkreślić, że komórki nerwowe nie mogą się rozmnażać, a ich niewielka ilość wpływa na zmniejszenie funkcji poznawczych mózgu, utratę pamięci, a nawet zdolność logicznego myślenia. Dlatego bardzo ważne jest, aby cały czas dostarczać mu tlen i substancje odżywcze do komórek centralnego układu nerwowego.

W efekcie powyższego leki nootropowe to można powiedzieć suplement diety, który prowadzi do poprawy koncentracji, świetnie radzi sobie z zaburzeniami pamięci i innymi dolegliwościami.

Dla kogo nootropy?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, dla kogo są nootropy. Tymczasem nie zdają sobie sprawy z tego, że tak naprawdę sami spożywają je na co dzień, w naturalnej postaci, w formie składników wielu znanych produktów spożywczych. Stosowanie ich zaleca się głównie osobom, które mają problemy z zburzeniami snu albo koncentracji. Są produktem dedykowanym osobom, które mają wahania nastroju. Suplementy diety tego właśnie rodzaju są też proponowane osobom narażonym na duży stres, a także intensywny wysiłek umysłowy. Osobom, które nie mają tego typu problemów zdrowotnych, a więc osobom zdrowym, nie zaleca się stosowania nootropów. W ich przypadku zupełnie wystarczy porcja nootropów ukryta chociażby w kawie czy herbacie. Bo jak już wiadomo, tam też się znajdują. Więcej na temat nootropów można przeczytać na stronie biohacki.pl

Nootropy mają korzystny wpływ na funkcje poznawcze mózgu i skutecznie poprawiają krążenie krwi, ale należy pamiętać również o tym, że ich stosowanie może prowadzić również do skutków ubocznych. Jednym z nich jest zwiększenie masy ciała. Najlepiej stosować je po kontakcie i rozmowie ze specjalistą, który potwierdzi, czy faktycznie zażywanie nootropów w konkretnej sytuacji jest wskazane, a przede wszystkim, czy nie będzie szkodziło. Bo suplementy te nie są dla każdego. Nie dla każdego organizmu są po prostu potrzebne.