× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Ból w klatce piersiowej podczas wysiłku – co robić?

Podczas wysiłku zaczął dokuczać Ci ból w klatce piersiowej? Nie wiesz, czym jest to spowodowane? A może zastanawiasz się, co robić w takich przypadkach? Nasz tekst może okazać się źródłem przydatnych informacji, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Ból w klatce piersiowej podczas wysiłku – skąd się bierze?

Gniecenie, pieczenie w mostku, czy nawet kłucie w klatce piersiowej może wynikać z wielu różnych czynników. Czasami ból w klatce piersiowej podczas wysiłku może zwiastować niewielkie zaburzenia pracy serca, ale zdarzają też przypadki, gdzie możemy mieć do czynienia z poważnymi schorzeniami. Jeśli zatem nie chcemy narazić się na ich rozwój, to lepiej wcześniej sprawdzić, co doprowadziło do wystąpienia dolegliwości bólowych w klatce piersiowej podczas wysiłku.

Ból w klatce piersiowej podczas wysiłku – co robić?

Niektórzy z nas mogą od razu zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, ponieważ to on jest dla najlepszym źródłem informacji. Jednak pamiętamy, że tego typu objawami zajmuje się kardiolog, więc to jego wsparcie może nam wyjść na korzyść. W szczególności warto brać pod uwagę wizytę w profesjonalnym gabinecie kardiologicznym, ponieważ to tam do naszej dyspozycji będzie czekać wykwalifikowany specjalista, który dysponuje szeroką wiedzą, umiejętnościami oraz praktyką. W profesjonalnym gabinecie korzysta się też z nowoczesnych sprzętów, więc lekarz szybko wykona wszystkie badania i wskaże, co doprowadziło do bólu w klatce piersiowej podczas wysiłku.