× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Kiedy zdecydować się na operację plastyczną powiek?

Operacja plastyczna powiek w Derm Estetyka Gdynia

Oczywiście oczy są zwierciadłem duszy. Są zdecydowanie przyciągającymi wzrok częściami twarzy i można je odwrócić. Z biegiem czasu opadające powieki nie tylko odbierają blask spojrzeniu, ale także odbierają atrakcyjność i pewność siebie. Co powinienem zrobić? Odpowiedzią i rozwiązaniem na pytanie może być operacja powiek (blefaroplastyka).

Operacja powiek – kiedy jest najlepszy czas na operację?

Wygląd i kwestie estetyczne są poważnymi punktami spornymi w tej procedurze. Niestety trudno jest uniknąć tzw. worków pod oczami i opadających powiek, ponieważ są to defekty, które pojawiają się z czasem, gdzie skóra stopniowo traci elastyczność. Przy takiej „ramce” z wizualnego punktu widzenia, twarz wygląda na melancholijną i zmęczoną. Oprócz tego, że opadające powieki zawężą pole widzenia, utrudniając noszenie okularów, gdy powieki opadają poza linię rzęs – wzrośnie pogorszenie widzenia, więc jest to również problem zdrowotny. Plastyka powieki górnej i/lub dolnej to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów na twarz. Jeśli skarżysz się na problem opadających powiek, odwiedź – https://derm-estetyka.pl/plastyka-powiek-lifting-powiek-101.html/ i zapoznaj się z ofertą i szczegółami dotyczącymi omawianego zabiegu. Pacjentami są zazwyczaj kobiety, ale zdarzają się również mężczyźni, którzy są zdeterminowani, aby poddać się operacji podwójnej powieki.

Czym jest chirurgia plastyczna powiek?

Blepharoplastyka, czyli plastyka powiek dolnej lub górnej powieki, jest zabiegiem chirurgicznym wykonywanym zwykle w znieczuleniu miejscowym. Podczas operacji chirurg wykonuje niewielkie nacięcie, ukrywa bliznę w naturalnym załamaniu powieki, a następnie usuwa problematyczny nadmiar.

Metoda laserowa czy tradycyjna? Którą z nich wybrać?

Tradycyjna chirurgia plastyczna powieki górnej lub dolnej to rodzaj chirurgii plastycznej, w której nadmiar skóry i tłuszczu wokół oczu jest usuwany przez małe nacięcie. Główna różnica polega na tym, że metoda laserowa, to ta, w której chirurg używa lasera zamiast skalpela. Zaletami tej metody są większa dokładność, mniejsze krwawienie podczas zabiegu oraz krótszy okres rekonwalescencji (laser zamyka naczynia krwionośne – mniej siniaków i obrzęków).

Blepharoplastyka – wymagania do zabiegu

Kwalifikacja do Blepharoplastyki obejmuje niezbędne badania i rozmowę z lekarzem. Wizyta kontrolna polega na przygotowaniu samej operacji i szczegółowym omówieniu oczekiwanych rezultatów oraz ewentualnych powikłań lub skutków ubocznych. Aby zakwalifikować się do operacji, wymagane są badania morfologii krwi, grupy krwi, czasu krzepnięcia, poziomu cukru we krwi i elektrolitów. Powinieneś poinformować swojego lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, wszelkich chorobach oraz o swoich obawach i obawach. Przygotowania do operacji plastycznych po jednej stronie powieki pacjenta obejmują rzucenie palenia i picia przed operacją. Nie należy przyjmować aspiryny i witaminy E na 10 dni przed operacją. Miesiączka u kobiet i infekcje leczone antybiotykami uniemożliwiają operację.

Derm Estetyka medycyna estetyczna Gdynia

Zalecenia dotyczące zabiegu opadających powiek

W przypadku plastyki powiek opinie są oczywiście różne, głównie w zależności od oczekiwań. Dlatego tak ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem i przygotować się do operacji. Pacjenci powinni dokładnie wiedzieć, co się stanie, w tym znać możliwe efekty, etap powrotu do zdrowia i ewentualne skutki uboczne. W dużej mierze finalny wynik operacji zależy również od prawidłowego postępowania po samym zabiegu, dlatego warto zastosować się do poniższych zaleceń:

  1. Spróbuj leżeć na plecach przez pierwszy tydzień,
  2. Unikaj zmęczenia oczu w ciągu tygodnia,
  3. Uzupełnij 7-10 dni po zdjęciu szwów,
  4. Unikaj nadmiernego wysiłku przez około 1 miesiąc,
  5. Unikaj promieniowania słonecznego (wygrzewania twarzy) w ciągu jednego roku.


W celu złagodzenia dyskomfortu można zrobić okład z lodu, przepłukać oczy i zastosować odpowiednie krople do oczu po zdjęciu szwów. Lekarz udzieli szczegółowych porad dotyczących powrotu do zdrowia po wypisaniu ze szpitala.

Jeżeli jesteś na etapie wyboru metody i miejsca swojego zabiegu to świetnie trafiłeś/łaś. Gabinet chirurgii plastycznej Derm-Estetyka Medycyna Estetyczna, zlokalizowany na ul. Batorego 7/35 w Gdyni, odpowie na wszystkie twoje pytania – skontaktuj się telefonicznie (500 430 484) lub osobiście dopytaj o szczegóły i umów się na wizytę. To najlepsza pora, aby zadbać o swoje spojrzenie!

Przeciwwskazania i możliwe skutki uboczne

Oprócz obiekcji powodowanych niekiedy nie realistycznymi oczekiwaniami co do plastyki powiek, istnieją pewne czynniki i choroby, które ją wykluczają: Nadczynność tarczycy nadciśnienie, choroba Gravesa-Bassedova, choroba serca, cukrzyca, Choroby oczu (w tym suchość oka, jaskra, odwarstwienie siatkówki). Ryzyko powikłań jest niewielkie i może obejmować infekcję, krwawienie, trwałe napięcie, blizny lub krwiaki. Korekcja powiek jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów, a jej efekt znacząco poprawia wygląd i samopoczucie. W przypadku plastyki powiek cena może stanowić wyzwanie dla budżetu, ponieważ kosztuje kilka tysięcy (3000-9000). Ze względu na przebieg i specyfikę operacji, operacja powiek dolnych musi być droższa, a jeśli operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, cena dodatkowo wzrośnie.