× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Jak pielęgnować peruki damskie?

peruki

Nie ma znaczenia czy posiadasz perukę z włosów naturalnych, czy syntetycznych, jedno jest pewne – należy o nią odpowiednio dbać, aby posłużyła nam jak najdłużej, w jak najlepszym stanie. Odpowiednia pielęgnacja i traktowanie peruki jest ważne, ponieważ dzięki temu włosy będą się dobrze układały i wyglądały. Peruki syntetyczne np. te dostępne na Wigsss są bardzo dobrej jakości, a ich proces pielęgnacji nie jest skomplikowany. Warto pamiętać, żeby do mycia i pielęgnacji peruk wybierać odpowiednie kosmetyki do tego przeznaczone. To jak najlepiej zadbać o nasze włosy? 

Jakie są dostępne kosmetyki do peruk i po co ich używać? 

Klej do peruk

Nie ma nic gorszego niż przesuwająca się i poruszająca się peruka z każdym naszym ruchem. Jest to irytujące i krępujące. Producenci peruk szukają rozwiązań, aby takim sytuacjom zapobiegać. W zależności od marki i modelu peruki, niektóre z nich wymagają użycia kleju. W takich przypadkach warto wybrać odpowiedni klej wysokiej jakości, który zapewni trwałe zamocowanie bez uszkadzania włosów. Jednak jest to dodatkowy produkt, który należy kupić, a później usuwać, co może spowodować krótszą trwałość peruki. W sklepie https://wigsss.com/sklep/kat/peruki-damskie/ peruki zaopatrzone są w specjalny czepek z regulacją, który pozwala na wygodne noszenie peruki bez użycia kleju.

Szampon do peruk

Jeśli umyjesz perukę zwykłym szamponem, możesz ją zniszczyć. Peruki syntetyczne wymagają innych produktów, ponieważ zostały stworzone z syntetycznych włókien. Szampony te zapewniają delikatne oczyszczanie, bez niszczenia struktury włókien. 

Balsam do peruki

Tak jak w przypadku naturalnych włosów ostatnim etapem pielęgnacji jest użycie odżywki. Nie inaczej jest w dbaniu o peruki. Specjalna odżywka czy balsam ma za zadanie ochronić włosy przed plątaniem się, matowieniem oraz ułatwić rozczesywanie, dzięki czemu zapobiegamy nadmiernemu wypadaniu włosów z czepka. 

Jak powinien wyglądać proces pielęgnacji

Nie musisz codziennie myć peruki. W przypadku peruk syntetycznych dobrą zasadą jest mycie raz w tygodniu.

  • Przed myciem delikatnie rozczesz włosy, aby pozbyć się ewentualnych splątań i kołtunów. Najlepiej to zrobić najpierw palcami, a później grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami. 
  • Spłucz perukę pod bieżącą wodą, a następnie rozprowadź szampon na włosach od nasady po końcówki. Nie pocieraj włosów. Delikatnie wytrzyj miejsce czepka, które styka się z czołem, aby usunąć pot i brud. Wypłucz włosy pod bieżącą wodą, do momentu aż będzie już czysta. Nie wykręcaj włosów – delikadnie odciśnij nadmiar wody. 
  • Odżywkę nakładaj od nasady po końce, zostaw na czas zalecony na opakowaniu i spłucz również pod bieżącą wodą. 
  • Ręcznikiem delikatnie odciśnij nadmiar wody. Umieść perukę na stojaku i pozostaw do naturalnego wyschnięcia.