× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Depilacja laserowa – zwalcz zbędne owłosienie już teraz!

depilacja

Depilacja laserowa to proces, który prowadzi do trwałego usunięcia owłosienia z określonych sfer ciała. Jest to proces nieodwracalny, lecz bardzo pożądany głównie przez kobiety zmagające się z dużą ilością owłosienia, którego usuwanie jest zbyt irytujące. Względy estetyczne po przeprowadzeniu procesu są zadowalające. Dodatkowa praktyka i oszczędność czasu na przyszłość sprawia, że depilacja laserowa jest procesem, który zagościł na stałe w ofercie większości salonów urody na świecie.

Mechanizm działania depilacji laserowej

Cały proces oparty jest o laser emitujący fale świetlne. Wiązka światła o określonej długości fali jest kierowana na skórę, a dokładniej na melaninę. Aby proces przebiegł zdrowo i pomyślnie, należy zastosować laser o długości fali od 700-1000nm – jest to długość fali pochłaniana tylko przez melaninę! Następnie po zastosowaniu światła będzie dochodzić do celowego uszkodzenia cebulek włosów, dzięki czemu nie będą one produkować w przyszłości włosów. Aby cały proces był trwały i skuteczny należy zabiegi powtarzać. Żeby włoski zostały skutecznie zniszczone, cebulka musi zostać uszkodzona w fazie wzrostu. Dlatego zabieg powtarza się od 3 do 6 razy w określonych odstępach czasowych. Jest to konieczne aby być zadowolonym z wyników. Ogólnie jest to proces bezpieczny i jeżeli zostanie wykonany przez wprawną rękę, która zna się na rzeczy to wszystko będzie w porządku. Należy pamiętać aby wziąć pod uwagę karnacje pacjenta/pacjentki oraz gęstość i kolor jego włosów. W zależności od tych czynników ustawia się określone parametry lasera.

Podsumowanie

Depilacja laserowa to jedyny proces, który pozwoli na usunięcie uporczywego owłosienia na stałe. Zabiegi są dzielone na określone partie ciała, i za serie zabiegów na jedną z nich w zależności od miasta ceny wahają się od 1000 do 1500 złotych. Jednak ,,spokój” z usuwaniem owłosienia z danego miejsca po wszystkich zabiegach jest godny tej ceny. Na stronie https://depilacja.pl/ można wybrać salon depilacji w swoim mieście.