× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Czym powinien charakteryzować się dobry dom seniora?

dom seniora

Każdy z nas chciałby być przy rodzinie jak najdłużej się da, ale niestety, czasem trzeba z wielkim bólem serca oddać bliską osobę do domu seniora. Nie jest to łatwa decyzja zarówno dla rodziny, jak też dla osoby, która była związana z danym miejscem przez wiele lat, jak nie przez całe życie. Czasem jednak już rodzina nie jest w stanie pomóc takiej osobie, ponieważ albo nie ma warunków bądź też po prostu nie ma jej na miejscu, a zostawianie osoby starszej może być dla niej wyrokiem skazującym ją na śmierć. Postanowiliśmy, że sprawdzimy, czym powinien charakteryzować się dom seniora, w którym można umieścić starszą osobę.

Możliwość swobodnego poruszania się

Domy seniora powinny być budynkami, w których osoby starsze oraz niepełnosprawne nie mają większych trudności z przemieszczaniem się po nich. Pamiętajmy, że w takich miejscach ogromnie ważna jest atmosfera, a by mogli ją stworzyć seniorzy, to muszą mieć ze sobą kontakt. Trudno o niego w sytuacji, w której to nie mogą się do siebie dostać. Należy pamiętać, że w takich miejscach są też osoby niedowidzące, więc budynek powinien być tak stworzony, aby przemieszczanie się po nim oraz po jego obrzeżach był w pełni bezpieczny. Dom seniora Polska spełnia powyższe wymagania, starając się oddać seniorowi to, co najlepsze w jego ostatnich latach. Taki dom staje się jego własnym domem, więc musi mieć też poczucie, że jest to miejsce bliskie jego sercu, aczkolwiek do tego jest potrzebna odrobina czasu i należy sobie zdać z tego sprawę.

Dom seniora Polska posiada odpowiednie zabezpieczenia przeciwpożarowe i przeciwpożarowe, co sprawia, że seniorzy są w nim bardzo bezpieczni, a nawet w przypadku niezawinionej awarii nic im się nie stanie. Dodatkowo czekają na nich windy, które ułatwiają im poruszanie się między piętrami a zaletą będzie również właściwie dobrana kolorystyka wnętrz nadająca odpowiednią atmosferę.

Wykwalifikowany personel

Jednym z najważniejszych aspektów komfortowego przebywania w domach seniora jest profesjonalna opieka. Nie mówimy tutaj nawet tylko i wyłącznie o aspektach medycznych, ale również o umiejętności nawiązywania kontaktów z takimi osobami. Dom seniora Polska posiada wykwalifikowany personel z bogatym doświadczeniem oraz chęcią służenia drugiemu człowiekowi, bo przecież takiej pracy nie można postrzegać tylko i wyłącznie przez pryzmat zarobków, a raczej pod kątem służby i ofiarowania się dla seniorów.

Nie można zapominać o tym, że każdy z seniorów trafiających do dom seniora Polska ma za sobą własną historię – jedni bardziej, drudzy mniej tragiczną, więc ważne jest to, aby umiejętnie prowadzić dialogi z takimi osobami, by ich pobyt w domu był dla nich jak najbardziej przyjazny. Przecież od teraz, to właśnie dom seniora Polska stanie się ich drugim, a w zasadzie nawet pierwszym domem, więc takie cechy jak czułość, poświęcenie czy wywołanie uśmiechu na ustach seniora stają się bardzo istotne, a tych nie brakuje w domu seniora Polska.