× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Biżuteria nazębna – nowinka w salonach stomatologicznych

biżuteria nazębna

Biżuteria nazębna to może nieco nietypowa, ale świetna ozdoba na każdą okoliczność. To najnowsze osiągnięcie stomatologii estetycznej eksponuje uśmiech, przyciąga uwagę i poprawia samopoczucie.

Biżuteria nazębna – co to właściwie jest?

Biżuteria nazębna – co to właściwie jest?

Biżuteria nazębna to ozdoby z bezpiecznego, nietoksycznego materiału takiego jak złoto, srebro, kamienie szlachetne, czy kryształy. Ozdoby mają kształt maleńkich gwiazdek, listków, zwierzątek itp.

Ozdoby przykleja się do zdrowych, białych zębów klejem takim jakim mocuje się stałe aparaty prostujące.

Biżuteria nazębna, jeśli nie będziemy narażać jej na kontakt z lodami, może zdobić zęby nawet przez kilka lat, ale wszystko zależy od upodobań osoby, która się na nią decyduje – jest również biżuteria tymczasowa, na miesiąc lub na 1 dzień, żebyśmy mogli zobaczyć „jak to jest” i czy rzeczywiście chcemy mieć taką ozdobę na dłużej.

Rzecz jasna możliwe jest też założenie ozdoby i zdjęcie jej na przykład po roku oraz wymiana na inną.

Biżuteria nazębna jest w zasadzie dla każdego. Ważne aby zęby, na których będzie mocowana były zdrowe i białe, co zupełnie zrozumiałe, skoro biżuteria ma przyciągać uwagę do uśmiechu.

Po nałożeniu biżuterii pielęgnujemy zęby normalnie, starając się jedynie nie narażać ich na zimno, bo wtedy istnieje ryzyko odklejenia.

Skąd wzięła się moda na biżuterię nazębną

Biżuteria nazębna przywędrowała do nas podobnie ja wiele innych nowinek ze Stanów Zjednoczonych. Jest popularna zwłaszcza wśród ludzi młodych, pragnących wyrazić swoją osobowość i szukających najlepszej drogi do tego celu. Czy jest nią biżuteria nazębna – trudno powiedzieć. Jest też modna wśród pań preferujących styl glamour.

 Trudno też przewidzieć, jak długo potrwa ta moda. Czy ozdoby na zęby zagoszczą na stałe w gabinetach stomatologii estetycznej, czy też za jakiś czas będą kompletnie „passe” i „obciachowe”?

Czas pokaże. Tymczasem jest coraz więcej chętnych do wydania w gabinecie stomatologii estetycznej dodatkowych  200 – 400 złotych na ozdoby nazębne.

1 thought on “Biżuteria nazębna – nowinka w salonach stomatologicznych

  1. Biżuteria nazębna jest w zasadzie dla każdego. Ważne aby zęby, na których będzie mocowana były zdrowe i białe, co zupełnie zrozumiałe, skoro biżuteria ma przyciągać uwagę do uśmiechu

Comments are closed.