Zabiegi osoczem bogatopłytkowym – efekty
Zabiegi medycyny estetycznej dotyczą wielu obszarów życia. Rozwój nauki pozwala specjalistom osiągać coraz to lepsze efekty. Co ciekawe – często największy potencjał mają produkty oparte na naturze. W przypadku osocza bogatopłytkowego – na nas samych.
Osocze – czym jest i jaki jest jego skład
Osocze stanowi 55% objętości w krwi człowieka. Jest jej płynną częścią. Można je oddzielić za pomocą wirowania. Jest ono bardzo bogate w substancje odżywcze. W składzie osocza znajdziemy między innymi:
- mocznik,
- kreatyninę,
- witaminy, które są rozpuszczalne w tłuszczach (czyli: witamina A, D, E, K),
- sole mineralne,
- jony fosforanowe,
- jony metali,
- glukozę,
- płytki krwi,
- kreatyninę i inne.
Oraz krwinki białe, czerwone itp. Osocze ma jasnożółtą barwę, jednak może ono przybrać także kolor zielony (antykoncepcja hormonalna), lub być ciemniejsze (spożywanie dużej ilości tłuszczu).
Osocze bogatopłytkowe Gdańsk
Zabiegi medycyny estetycznej można przeprowadzać z użyciem osocza bogatopłytkowego (PRP) – http://www.impladent-estetyczna.eu/oferta/osocze-bogatoplytkowe/. Jest to dość popularna metoda, zdobywająca grono przekonanych do jej stosowania. Jest ono pobierane od pacjenta, by następnie za pomocą specjalnych substancji, płytki krwi zostały zaktywowane do produkcji czynników wzrostu (dlatego tego typu osocze nazywamy bogatopłytkowym). Maja one duże znaczenie dla skóry. Do zabiegów medycyny estetycznej wykorzystuje się osocze pacjenta (trzeba pobrać kilka mililitrów krwi).
Efekty terapii osoczem bogatopłytkowym
Osocze bogatopłytkowe stosuje się w celu iniekcji skórnej – najczęściej podczas zabiegu mezoterapii. Za pomocą specjalnej igły (choć istnieje także mezoterapia laserowa) wprowadza się substancję 1-4 mm pod powierzchnię skóry – najczęściej twarzy, okolic dekoltu, ramion. Jakie są efekty zabiegu? Wiele zależy od tego, jak często będziemy z niego korzystać. Zaleca się, aby minimum trzykrotnie w równych odstępach czasu udać się do lekarza.
Efektami terapii osoczem bogatopłytkowym jest:
- jędrniejsza skóra’
- zapobieganie i wygładzanie zmarszczek,
- lepszy stan zdrowia skory,
- odżywienie cebulek włosowych (iniekcje osocza stosuje się m.in. przy wypadaniu włosów).
Tuż po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i mogą pojawić się malutkie krwiaki u osób z tendencją do ich powstawania. Przed zabiegiem nie powinno się także stosować leków przeciwzakrzepowych (na przykład popularnej aspiryny).
Trójmiasto – zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego
Zabiegi z użycie PRP wykonuje się w wielu miastach w kraju. Osocze bogatopłytkowe Gdańsk – tam także można znaleźć profesjonalną obsługę i opiekę medyczną na najwyższym poziomie.