× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Zakup oraz wynajęcie sprzętu rehabilitacyjnego

rehabilitacja

Jeśli w wyniku odniesienia jakiejś kontuzji czy też w wyniku ciężkiej choroby dana osoba wymaga stałej rehabilitacji, to na pewno czymś niezbędnym jest pozyskanie odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego. Oczywiście w niektórych przypadkach dana osoba ma możliwość skorzystania z usług profesjonalnego ośrodka rehabilitacyjnego, aczkolwiek nie jest to opcja, na którą mogą liczyć wszyscy. Dlatego też należy zadbać o to, aby właściwy sprzęt znalazł się bezpośrednio w domu osoby chorej. W tym względzie istnieją dwie opcje, aby móc ów sprzęt pozyskać. Można go wynająć korzystając z oferty wypożyczalni lub też można go zakupić.

Niezbędny sprzęt w domowej rehabilitacji

Jeśli chodzi o sprzęt rehabilitacyjny, to na rynku istnieje wiele jego składowych, wiele elementów zaliczających się do owej kategorii. Każda składowa odnosi się do określonych rodzajów urazów, chorób. Jednakże najczęściej wykorzystywane są takie elementy jak:

Skuteczność rehabilitacji w dużej mierze zależna jest właśnie od zastosowania odpowiedniego sprzętu. Toteż jego pozyskanie staje się w tym momencie czymś kluczowym.

Kupić czy wynająć?

Wiele osób zadaje sobie pytanie o to czy lepszą opcją dla nich będzie zakup sprzętu rehabilitacyjnego, czy też jego zakup. W tym względzie można mówić o tym, że wiele zależy od rokowań wobec pacjenta, od rodzaju schorzenia oraz czasu niezbędnego na rehabilitację. Zakup na pewno jest bardziej korzystny wówczas, gdy mamy do czynienia z długotrwałym okresem choroby. Poza tym jeśli istnieje możliwość pozyskania wysokiego procentu dofinansowania ze środków NFZ, to również zakup sprzętu będzie opłacalny.

Jednakże jeśli osoba chora dobrze rokuje i przewiduje się, że określony sprzęt rehabilitacyjny będzie niezbędny tylko kilka miesięcy, to wówczas skorzystanie z oferty wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego jest bardziej korzystne. Z jednej strony mówimy o niższych kosztach jednostkowych, a z drugiej strony jest to opcja, która nie generuje problemu, co zrobić ze sprzętem, który już nie jest niezbędny. Wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego zasadniczo dysponują wysokiej jakości sprzętem, dostarczają go, udzielają instruktażu, co także jest bardzo ważnym elementem.

Niezależnie od tego, na którą z tych dwóch opcji zdecyduje się dana osoba, najważniejsze jest to, aby osoba chora miała dostęp do niezbędnego sprzętu, dzięki któremu będzie mogła poprawić stan swojego zdrowia. Wpis powstał we współpracy ze sklepem ortopedyczno-rehabilitacyjnym Visamed, który prowadzi również wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego.