× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

W jaki sposób botoks likwiduje zmarszczki? Piękno bez skalpela

Botoks pod oczy - Gabinet Medycyny Estetycznej Derm Estetyka w Gdyni

Botoks, czyli toksyna botulinowa jest substancją, która znalazła spore zastosowanie w medycynie estetycznej. Pozwala na czasowe zlikwidowanie zmarszczek, umożliwia walkę z nadpotliwością i bruksizmem. Mimo że jest to jedna z najbardziej niebezpiecznych trucizn pochodzenia naturalnego, to odpowiednio dobrana dawka botoksu może sprawić, że nasza skóra zyska młodszy, jędrny i rozświetlony wygląd. Sprawdź w jaki sposób toksyna botulinowa może pomóc Ci zlikwidować zmarszczki bez użycia skalpela.

Komu poleca się zabieg z użyciem botoksu?

Zmarszczki to defekt, który ujawnia się zazwyczaj u osób, które przekraczają 40 rok życia. Niestety istnieją również pacjenci zdecydowanie młodsi, którzy w wyniku różnych czynników utracili jędrność skóry twarzy, co spowodowało wystąpienie zmarszczek w bardzo młodym wieku. Wykorzystany w tej sytuacji botoks pod oczy lub botoks na czoło pozwala pozbyć się tego problemu u pacjentów niemal w każdym wieku, jednak warto pamiętać, że istnieją pewne przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegów z tą substancją.

Czynnikami dyskwalifikującymi pacjenta do zabiegu z użyciem botoksu są:

  • zespół Lamberta-Eatona
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • aktywne infekcje oraz grypa,
  • przyjmowanie niektórych leków.

Zabiegowi z użyciem toksyny botulinowej nie powinny poddawać się również panie w ciąży oraz karmiące piersią.

Jak przygotować się do zabiegu?

Decydując się na wykonanie zabiegu z użyciem toksyny botulinowej warto wiedzieć, że nie jest to skomplikowany zabieg, jednak wymaga sporej wiedzy z dziedziny anatomii ludzkiej twarzy. Z tego powodu powinien on być wykonywany jedynie przez wykwalifikowanego i doświadczonego medyka. W trakcie wywiadu lekarskiego poprzedzającego zabieg należy szczerze porozmawiać z prowadzącym  swoim oczekiwaniach odnośnie procedury, o naszych obawach i przebiegu całego zabiegu. Pomimo iż cały proces trwa kilka minut może wywołać pewne efekty niezamierzone, dlatego nigdy nie należy zatajać przed lekarzem schorzeń i problemów, z którymi się zmagamy. Tylko takie podejście do zabiegu pozwoli nam bezpiecznie przejść całą procedurę i uzyskać efekt, jakiego pragniemy.

Botoks na czoło oczy - Derm Estetyka Gdynia

Na czym polega zabieg z użyciem botoksu?

Toksyna botulinowa jest silną substancją, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie jej odmierzenie i podanie dokładnie w miejsca, w których znajdują się zmarszczki. Substancje zawarte w botoksie pozwalają na spowolnienie, a  nawet zlikwidowanie efektów starzenia się skóry. Botoks jest również w stanie czasowo sparaliżować mięśnie twarzy, by ich ruchy nie pogłębiały już istniejących zmarszczek a cała twarz wygładziła się. Skóra staje się całkowicie odporna na marszczenie, a twarz staje się promienna i zdecydowanie odmłodzona. Substancja podawana jest w wyznaczone miejsca na twarzy przy pomocy cienkiej igły, dzięki czemu zabieg jest praktycznie bezbolesny i bardzo krótki.

Toksyna botulinowa to niezastąpiona i jedna z najpopularniejszych substancji stosowanych w medycynie estetycznej. Od wielu lat cieszy się ona ogromną popularnością oraz zaufaniem pacjentów na całym świecie. Do zalet tego rodzaju zabiegu zaliczamy nie tylko spektakularne efekty, jakie pozwala nam osiągnąć botoks, ale i praktycznie bezbolesna procedura oraz wyjątkowo krótki czas zabiegowy. Cały proces trwa bowiem jedynie kilkanaście minut, a efekty widoczne są praktycznie w chwili jego zakończenia. Zabieg z użyciem botoksu to prawdziwy przełom, który pozwala nam uzyskać piękną, wygładzoną twarz bez konieczności inwazyjnej ingerencji chirurgicznej w naszą skórę.