× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Pakiety medyczne dla firm – czym się różnią i który będzie najkorzystniejszy?

pakiety medyczne

Każdy przedsiębiorca chciałby, aby jego pracownicy byli zaangażowani w pracę i w pełni dysponowani. Absencja pracownika związana z chorobą często jest odczuwalna dla firmy, a po powrocie pracownik ma tyle rzeczy do nadrobienia, że nie jest w stanie sam sobie z tym poradzić. Rozwiązaniem tego problemu będzie odpowiednia dbałość o zdrowie i dobre samopoczucie pracownika, zapewniając mu dostęp do najlepszej opieki zdrowotnej.

Czym jest pakiet medyczny dla firm?

Pakiety medyczne stworzone dla firm odpowiadają aktualnemu zapotrzebowaniu pracowników na prywatną opiekę zdrowotną. Jeszcze do niedawna był to standard wśród świadczeń zdrowotnych tylko dla największych firm. Przedsiębiorcy szybko zrozumieli, że dając możliwość pracownikom na taką opiekę zdrowotną, mają korzyści również dla siebie. Grupowe ubezpieczenia zdrowotne zapewniają bezpieczeństwo kadr. Świadczenia mogą być traktowane jako dodatek do pensji lub forma nagrody za dobrze wykonywaną pracę. Szybszy dostęp do lekarzy sprawia, że pracownicy krócej przebywają na zwolnieniach lekarskich i cieszą się lepszym zdrowiem oraz samopoczuciem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pakietu?

Porównując pakiety medyczne dla firm, warto zwrócić uwagę na dostęp do specjalistów. Możliwość korzystania z wybranych przez pracownika lekarzy specjalistów jest bardzo ważna, ponieważ to w tym zakresie najczęściej korzystają oni z opieki medycznej. Ważna jest zarówno ilość gabinetów, jak i ich rodzaje. Następną sprawą będzie dostęp do badań. Pakiet powinien zawierać analizy laboratoryjne oraz podstawowe badania jak USG, RTG czy EKG. W droższych pakietach znajdują się także usługi, takie jak tomografia czy rezonans, co umożliwia kompleksową diagnostykę wielu różnych schorzeń.

Dobrze jest pochylić się nad dostępnością placówek. Jeśli pracownik nie będzie miał dobrego dojazdu do placówki, pakiet medyczny na niewiele mu się zda. Pomoc powinna być dostępna na terenie całego kraju, a zwłaszcza w pobliżu firmy czy domu pracownika. Dodatkowo ważnym aspektem będzie wysokiej jakości obsługa pacjenta. Pacjent musi mieć możliwość na szybką rejestrację do wybranego specjalisty lub na badania. Ostatnią kwestią będzie medycyna pracy. Wybierając pakiet zawierający takie świadczenie, przedsiębiorca oszczędzi sobie czasu przy organizacji badań. Pakiety można wybierać w porozumieniu z pracownikami, wtedy przedsiębiorca ma pewność, że każdy z nich będzie miał odpowiednią opiekę.

Co wchodzi w skład dostępnych pakietów dla firm?

W skład dostępnych pakietów dla firm wchodzą usługi, takie jak:

  • kompleksowa medycyna pracy,
  • nielimitowana liczba konsultacji medycznych,
  • pielęgniarskie zabiegi ambulatoryjne,
  • usługi świadczone w wielu miastach,
  • nielimitowane konsultacje lekarzy specjalistów,
  • badania diagnostyczne,
  • szczepienia ochronne,
  • wizyty domowe,
  • program opieki stomatologicznej,
  • fizykoterapia.

Rodzaje poszczególnych usług przypisane są do różnych cenowo pakietów. Więcej na temat porównania pakietów medycznych dla firm znajdziesz na https://cmp.med.pl/.