× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Najważniejsze informacje na temat lipomastii

Najważniejsze informacje na temat lipomastii

W przypadku nadmiaru tkanki tłuszczowej występującego w okolicach klatki piersiowej u mężczyzn może dochodzić do lipomastii, znanej również jako pseudoginekomastia. Jest to dość wstydliwy problem, który objawia się powiększeniem piersi u mężczyzn. Na szczęście osoby cierpiące na lipomastię mogą skorzystać z wielu różnych metod, które pozwolą rozwiązać ten problem.

  1. Na czym polega lipomastia?
  2. Jak zwalczyć nadmiar tkanki tłuszczowej?
  3. Zdrowia dieta i regularne ćwiczenia
  4. Profesjonalne zabiegi stosowane w celu leczenia lipomastii

Jeżeli więc ktoś zaobserwował u siebie lub bliskiej osoby nadmiar tkanki tłuszczowej objawiający się jako lipomastia, powinien zapoznać się z poniższymi poradami. Oprócz domowych sposobów, czego przykładem może być przejście na zdrową dietę i dobór odpowiednich treningów, znajdziesz tu również informacje na temat profesjonalnych zabiegów, które charakteryzują się wysoką skutecznością.

Na czym polega lipomastia?

Należy podkreślić, że lipomastia nie jest związana z zaburzeniami hormonalnymi, tylko zazwyczaj występuje u mężczyzn cierpiących na problemy z nadwagą lub otyłością. Nie jest to jednak regułą, bo zdarzają się również przypadki, gdy mężczyźni o prawidłowej masie ciała zaczynają skarżyć się na zauważalnie większe piersi. Co w takim razie może powodować lipomastię?

  • Niewłaściwa dieta – jeżeli przez dłuższy czas ktoś jest na nieodpowiedniej diecie, może to prowadzić do wspomnianego problemu.
  • Brak aktywności fizycznej – nie trzeba od razu spędzać całych dni na siłowni, aby można było zadbać o swoją kondycję i zdrowie. Niestety, wciąż wiele osób o tym zapomina.
  • Nadmierna masa ciała – warto pamiętać, że zrzucenie zbędnych kilogramów będzie miało korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie. 

Trzeba również odróżnić lipomastię od ginekomastii. W przypadku ginekomastii występuje rozrost tkanki gruczołowej, co objawia się powiększeniem gruczołów piersiowych. 

Jak zwalczyć nadmiar tkanki tłuszczowej?

Chociaż w przypadku nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej prowadzącej do lipomastii nie powinny występować bolesności lub zmiany w strukturze gruczołowej, jest to duży i wstydliwy dla mężczyzn. Lekceważenie tej przypadłości może mieć bardzo negatywny wpływ na samoocenę mężczyzny i jego pewność siebie.

Warto zatem jak najszybciej skontaktować się ze specjalistą, który będzie mógł potwierdzić przerost tkanki tłuszczowej i przy okazji wykluczyć wspomnianą ginekomastię, do czego czasami wykorzystuje się badanie USG piersi. Po potwierdzeniu, że przyczyną jest nadmierna tkanka tłuszczowa w okolicach klatki piersiowej, można przystąpić do działania. Na początek warto pomyśleć o przejściu na zdrową dietę i uwzględnieniu w planie dnia aktywności fizycznej. 

Zdrowia dieta i regularne ćwiczenia

Jak można się łatwo domyślić, dieta powinna zostać dobrana w taki sposób, aby prowadziła do redukcji masy ciała. Warto więc wybrać zbilansowaną dietę, która będzie bogata w białko, węglowodany złożone i zdrowe tłuszcze. Jeżeli natomiast chodzi o ćwiczenia, które pozwolą walczyć z nieprawidłową dystrybucją tkanki tłuszczowej, na pewno trzeba rozważyć regularne wykonywanie pompek oraz wyciskanie sztangi. Pomocne mogą okazać się również maszyny do ćwiczeń, które zostały zaprojektowane z myślą o wzmocnieniu mięśni piersiowych. 

Profesjonalne zabiegi stosowane w celu leczenia lipomastii

Może się jednak okazać, że pomimo regularnych ćwiczeń i trzymania się dobrej diety problem wciąż występuje. Wówczas warto rozważyć konsultację z doświadczonym chirurgiem plastycznym, który będzie mógł dostosować metodę leczenia lipomastii do indywidualnych potrzeb pacjenta. Tego typu usługi oferuje https://czopkiewicz.pl/co-to-jest-lipomastia/, gdzie może się zgłosić każdy mężczyzna, który zaobserwował u siebie rozrost tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie również powiększenie piersi. W razie potrzeby specjalista udzieli dodatkowych porad na temat tego, jak walczyć z przerostem tkanki tłuszczowej w okolicach klatki piersiowej.