Na czym właściwie polega skleroterapia?
Żylaki to dosyć popularne zaburzenie, jakie z biegiem lat widzi u siebie duży procent osób dorosłych. Systematycznie do świadomości publicznej przedostaje się fakt, iż leczenie żylaków nie jest już widziane tylko jako zabieg estetyczny. Okazujące się na skórze pajączki naczyniowe i żyłki są natomiast też oznaką kłopotów leczniczych związanych z żyłami, m.in. zniszczenia zastawek żylnych. Z owej przyczyny do gabinetów medycyny estetycznej często przybywają chorzy poszukujący technologii ich redukcji. Natomiast taką technologią jest m.in. skleroterapia. W związku z tym, koniecznie musimy wiedzieć, na czym konkretnie polega skleroterapia.
Skleroterapia – na czym polega?
Skleroterapia ma wykorzystanie w leczeniu zmian naczyniowych. Przeważnie kojarzona jest z terapią żylaków – natomiast możliwości, jakie proponuje są zdecydowanie większe. To niezawodny sposób na walkę z naczyniakami, hemoroidami lub choćby wodniakami jąder. Niezależnie od tego jaka jest prawdziwa przyczyna zabiegu, za każdym razem skleroterapia Wrocław polega na doprowadzeniu do światła naczynia, profesjonalnego preparatu, jaki ma za zadanie je zamknąć – ma zatem tak nazywane wartości obliterujące.
Skleroterapia – wskazania do zabiegu
Skleroterapię można zrobić na żyle o wielkości nie większej niż 8 mm. Można tego rodzaju zabieg wykorzystać u osób starszych, cierpiących, jacy mają przeciwwskazania do zabiegów w znieczuleniu ogólnym. Wskazaniem do skleroterapii mogą być nieleczące się owrzodzenia żylne, kiedy typowe formy operacyjne są ryzykowne, natomiast też żylaki naczyniowe, żylaki głębokie, żylaki po zabiegach chirurgicznych, żyły siateczkowate, pajączki, natomiast również małe choroby naczyniowe.
Czy skleroterapia jest bezpieczna?
Skleroterapia jest uważana za zabieg pewny, natomiast jak w wypadku każdej procedury operacyjnej, mogą po nim nastąpić powikłania. Do najpopularniejszych powikłań należy zakwalifikować pojawienie się reakcji uczuleniowej na stosowany lek, przebarwienia w miejscu poddawanym zabiegowi, wybroczyny i powikłania zakrzepowo- zatorowe. Ponadto, poprzez parę dni od podania treści obliterującej może być bolesność i wrażliwość kończyn dolnych.
Czy zabieg skleroterapii jest bolesny?
Zabieg skleroterapii przeważnie nie potrzebuje znieczulenia, gdyż chory nie czuje podczas niego bólu, natomiast tylko ukłucia, kiedy igła wprowadzana jest w zmienioną chorobowo żyłę. Chory podczas zabiegu jest w pełni świadomy, zatem lista przeciwwskazań do wykonania skleroterapii jest zmniejszona o przeciwwskazania do narkozy.