× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Konsultacja online w sprawie migreny i trądziku

konsultacja online

Trądzik i migrena to dolegliwości, które nieleczone mogą znacznie obniżyć jakość życia. Czy zdalna konsultacja w tej sprawie to warte rozważenia rozwiązanie? Czy warto korzystać z takiej możliwości?

Trądzik – najważniejsze informacje

Trądzik jest to choroba przewlekła, której głównym objawem są zmiany skórne w postaci zaskórniaków. Dolegliwości tej towarzyszą również gródki i krostki. Jedną z głównych przyczyn występowania tej choroby jest nieprawidłowa praca hormonów androgenowych. Pojawienie się trądziku jest również ściśle związane z nieprawidłowym funkcjonowanie gruczołów łojowych, które wydzielają nadmierną ilość sebum. Wystąpienie trądziku może w znaczny sposób wpływać na jakość życia. Osoba zmagająca się z tym problemem może postrzegać siebie, jako mniej atrakcyjną, co może wpływać na pojawienie się stanów depresyjnych. 

Trądzik – jak wygląda konsultacja online?

W pełni profesjonalna konsultacja w sprawie problemów skórnych w formie online jest jak najbardziej możliwa. Przeprowadzenie dogłębnego wywiadu ze specjalistą w dziedzinie dermatologii pozwoli na dobranie leków w pełni dostosowanych do potrzeb pacjenta. W celu zapisania się na wizytę wystarczy wypełnić krótki formularz i czekać na weryfikacje. Rozwiązanie to jest szybką alternatywą, która pozwoli kontynuować leczenie nawet w przypadku braku możliwości wizyty stacjonarnej. Wypisana e-recepta będzie w pełni uznawana we wszystkich aptekach na terytorium Polski.

 Migrena – jakie są jej objawy?

Choroba, jaką jest migrena, objawia się przede wszystkim poprzez nawracające, wielogodzinne, intensywne bóle głowy. Pomimo faktu, że choroba ta jest stosunkowo niegroźna, jest ona nieuleczalna i przewlekła. Oznacza to, że pacjent będzie zmuszony stosować leki łagodzące objawy przez całe życie. Do innych objawów towarzyszących napadowemu bólowi głowy można zaliczyć również m.in. światłowstręt, nudności, czy łzawienie.

Migrena – dlaczego warto skorzystać ze zdalnego spotkania z lekarzem? 

Problemy związane z cierpieniem na migrenę są często bagatelizowane zarówno przez osobę chorą, jak i jej otoczenie. Szybkie wdrożenie leczenie może w znaczący sposób poprawić jakość życia. Konsultacja online wiąże się z szeregiem decyzji. Zapewnia ona przede wszystkim komfort oraz oszczędność czasu ze względu na brak konieczności dojazdu. Rozwiązanie to jest również niezwykle korzystne pod kątem finansowym. E-recepta to tani sposób na natychmiastowe wdrożenie efektownego leczenia. Specjalista dzięki fachowej wiedzy udzieli informacji czy zgłoszona osoba cierpi rzeczywiście na migrenę, czy może są to jedynie bóle głowy.