× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Jak zadbać o skórę po wakacjach?

skora

Nasza skóra podczas upalnych, letnich dni sporo przechodzi. Wysokie temperatury i promieniowanie słoneczne wpływają niszcząco na naszą cerę. Dlatego warto zadbać o nią poprzez odpowiednie jej ochranianie za pomocą kremów z filtrem. To jednak nie wszystko, z czym nasza skóra musi sobie radzić.

Przez co przechodzi nasza skóra latem?

Wakacje to czas, podczas którego sporo z nas podróżuje, w tym nad morze. Zmiany stref klimatycznych i kąpiele w słonej, morskiej wodzie mogą naprawdę namieszać naszej skórze. Słona lub chlorowana woda wysusza naszą cerę. Powinniśmy więc używać intensywnie nawilżających kremów. Podczas wakacji również łatwo zapomnieć o naszej rutynie pielęgnacyjnej.

Stosowanie innych kosmetyków lub nieregularna pielęgnacja również może sprawić, że na przykład działanie gruczołów łojowych się rozreguluje. To oznacza, że skóra zacznie się przesuszać lub przetłuszczać, a nawet grozi zmianami skórnymi – wysypką, wypryskami, przebarwieniami. Kolejnym problemem jest klimatyzacja, nie tylko z tego powodu, że powietrze staje się przez nią nieprzyjemne dla naszej skóry, to jeszcze powoduje nagłe zmiany temperatury. Na pewno choć raz w życiu przeziębiliśmy się z tego powodu w środku pięknego, upalnego lata.

Jak zadbać o cerę?

Po wakacjach warto w domowych warunkach przeprowadzić sobie kilka zabiegów kosmetycznych. Podstawą jest peeling, który usunie martwy naskórek i otworzy pory, które będą gotowe na przyjęcie składników odżywczych z maseczki, serum czy kremu. Przy czym kosmetyki zawsze dobieramy pod kątem typu skóry. Warto także jesienną porą wybrać się do kosmetyczki na zabiegi kwasami.

Większości z nich nie powinno się przeprowadzać w lecie, ponieważ promieniowanie słoneczne jest wtedy zbyt intensywne i podrażniłoby naszą skórę po zabiegu kwasami. Kwasy mają bardzo szerokie spektrum zastosowań – mogą być pomocne nie tylko w regenerowaniu skóry po wakacjach, ale także w walce z przebarwieniami czy zmarszczkami. Dobrą decyzją może być także mezoterapia igłowa, która polega na nakłuwaniu skóry mikroigiełkami. Taki zabieg pobudza skórę do regeneracji.

Jak zadbać o ciało?

Skóra na całym ciele po wakacjach może być zmęczona. Dlatego warto także zadbać o to, aby zrobić sobie peeling całego ciała i dostarczenie także reszcie naszej skóry wartościowych składników odżywczych poprzez kremy, masła, balsamy czy maski do ciała. Wskazane jest także wybranie się do SPA na zabiegi na ciało – antycelulitowe, na rozstępy i inne, jeśli tylko mamy taką ochotę.

A co z włosami?

Włosy również bardzo cierpią podczas letnich upałów. Słona morska woda i prażące słońce sprawiają, że włosy stają się suche i łamliwe. Dlatego warto już w trakcie wakacji odpowiednio o nie dbać – stosować maski na włosy i ochronne spraye. Jeśli mimo wszystko końcówki pod koniec wakacji są rozdwojone i zniszczone, wybierzmy się do fryzjera na podcięcie, aby uszkodzenie włosa nie poszło w górę. Następnie warto stosować maski na włosy – nakładać je i pozostawiać na włosach nawet przez dwadzieścia minut, aby były piękne, lśniące i miękkie.

Więcej informacji na ziaja.com