× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Jak dbać o naturalne peruki?

peruki

Każdy posiadacz peruki naturalnej powinien wiedzieć, że trzeba o nią wyjątkowo dbać i wiedzieć jak ją pielęgnować. W głównej mierze częstotliwość jej używania wpływa na odpowiednią ilość myć, tak aby zachować dobrą jakość i wygląd włosów zastępczych. Najlepszym sposobem na zwiększenie żywotności ów przedmiotu jest jego regularne czyszczenie. Najczęściej mówi się o tym, aby perukę naturalną myć raz lub dwa razy w miesiącu. Należy pamiętać, że zniszczenia spowodowane nieodpowiednią pielęgnacją nie są objęte gwarancją producenta.

Jak myć peruki naturalne?

Jako przygotowanie trzeba ustawić perukę na stojaku/główce, aby nie przemieszczała się podczas wykonywania na niej “zabiegów”. Następnie z pomocą grzebienia (który ma szeroki rozstaw zębów) rozczesujemy, zaczynając od dolnych partii włosów, kończąc natomiast na górnych.
Następnym krokiem jest moczenie. Włosy moczymy w delikatny sposób zaczynając od góry. Woda w temperaturze letniej powinna spływać strumieniem jak najbliżej włosów.

Głównym punktem jest mycie. Wygląda ono tak, że na czubek peruki nakładamy szampon, który rozprowadzamy z góry na dół. Nie należy wykonywać ruchów okrężnych. Aby umyć włosy od wewnątrz wywijamy je na lewą stronę, aby po nałożeniu szamponu delikatnie przemyć wewnętrzną powierzchnie. 

Strumień wody kierujemy ku dołowi, aby spłukać szampon. Robimy to do momentu, aż wszystkie pozostałości po odżywkach znikną z włosów. 
Na koniec umytą i wypłukaną perukę delikatnie osuszamy ręcznikiem. 

Dodatkowe informacje o perukach naturalnych

Utrata włosów w peruce często ma miejsce przez tarcie oraz wydzielanie przez osobę noszącą potu. Peruki naturalne są bardzo mocno podatne na tarcie ze względu na brak łoju, powstającego w gruczołach łojowych w sposób naturalny. Łój jest główną ochroną przed tarciem, gdyż nawilża łuskę włosa. Najczęściej tarcie można zauważyć w czasie spania na poduszce z szorstkiego materiału. Ów tkanina może powodować większą łamliwość włosa. Częste czesanie w jednym miejscu równie mocno osłabia włosy, więc należy tego unikać.

By jak najbardziej przedłużyć żywotność peruki, najlepiej stosować preparaty, które ochraniają węzełki, a ich bezpieczeństwo jest tak ważne, gdyż to one odpowiadają za utrzymywanie włosów. Są bardzo często podatne na bakterie i pot, dlatego należy jak najbardziej się nimi opiekować. Wracając do preparatów ochraniających węzełki – wytwarzają one specjalną silikonową powłokę, która utrzymuje węzełki przy bazie. Ich regularne stosowanie wyeliminuję częste wypadanie włosów. 

Peruki naturalne i syntetyczne wysokiej jakości dostępne są pod adresem https://hairly.pl/