× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Czym jest, co daje kreatyna?

kreatyna

Podejmowanie ćwiczeń fizycznych przeważnie jest dobrą decyzją. Aktywność organizmu jest bowiem ważna dla utrzymania zdrowej formy, jednak duża część ludzi oczekuje po ćwiczeniach czego więcej. Ciągłe rozwijanie swojego ciała i poprawa osiągów często może okazać się jednak długotrwała i naznaczona wieloma ograniczeniami czysto fizycznymi. Z pomocą może przyjść jednak suplement diety, jakim jest kreatyna, która może poprawić osiągi organizmu oraz zniwelować negatywne skutki wysiłku.

Czym jest kreatyna?

Tłumacząc to, czym jest kreatyna, jest to składnik mięśni szkieletowych. Skupiając się na tym, co zawiera kreatyna, można określić ją jako związek m.in. guanidyny oraz kwasu octowego. Występuje ona głównie w mięśniach i ścięgnach, a powstaje w wyniku przemiany materii. Kreatyna występuje również jako produkt, który może stanowić podstawę suplementacji diety podczas treningów.

Najczęściej spotykaną formą kreatyny, jest suplement diety w proszku, kapsułkach lub postaci przeróżnych środków spożywczych, na przykład batonów. Często można ją spotkać w postaci monohydratu kreatyny, czyli jej najprostszej formie. Produkty wspomagające treningi są dziś dość popularne, a kreatyna na sprzedaż (w tabletkach, w proszku) łatwodostępna jest w internecie oraz sklepach stacjonarnych.

Co daje kreatyna?

Najbardziej widocznymi efektami, jakie daje kreatyna, są zwiększenie masy mięśniowej oraz wzrost siły. Należy również dodać, że stosowanie kreatyny po wysiłku fizycznym może skrócić czas regeneracji organizmu. Również jest to wynik działania kreatyny, która stosowana w odpowiedni sposób może zmniejszyć poziom zakwaszenia mięśni, na przykład po natężonym treningu.

Wiedząc czym jest kreatyna, oraz stosując ją poprawnie, można również poprawić ogólną wytrzymałość swojego organizmu. Łącząc to z treningiem siłowym nastawionym na jak najwyższe osiągi, tym co daje kreatyna może okazać się zwiększenie ogólnej wydajności i osiągów naszego organizmu. Zastanawiając się więc, po co jest kreatyna, warto pamiętać, że poprawne jej stosowanie może się przełożyć na umożliwienie przeprowadzania dłuższych sesji treningowych bez większego zmęczenia.

W czym jest kreatyna?

To gdzie występuje kreatyna, którą łatwo przyswoić, nie ogranicza się jednak do gotowych suplementów diety. Mając na uwadze to, z czego jest kreatyna, a pochodzi ona z mięśni, łatwo znaleźć naturalne jej źródła. Aby włączyć do swojej diety naturalną kreatynę, która nie będzie miała postaci proszku czy batonów, warto wzbogacić swoje manu o różne rodzaje mięsa. Idąc tym tropem, kreatynę powinniśmy znaleźć na przykład w piersi z kurczaka, wołowinie, wieprzowinie oraz rybach takich jak dorsz.

Jak więc widać, kreatyna to związek, który wchodzi w skład mięśni zwierzęcych, w tym ludzkich. Jest on niezbędny do poprawnego funkcjonowania oraz rozwoju. Kreatyna rozumiana jako suplement diety, jest natomiast produktem, który może przynosić najwięcej korzyści podczas przygotowań do ćwiczeń oraz w ich trakcie. Pomaga ona przy zwiększaniu masy mięśniowej ciała oraz może poprawiać osiągi podczas wysiłku siłowego.