× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Zapalenie kaletki w kości udowej.

Problemy związane ze stanem zapalnym kości udowej mogą być traktowane jako poważny uraz ortopedyczny, który może pojawić się u każdej osoby niezależnie od wieku. Trzeba przyznać, że ten specyficzny problem bardzo często dotyczy kobiet, choć zdarzają się przypadki, kiedy to takie zapalenie kości udowej występuje także u mężczyzn. Należy zwrócić uwagę, że określony mięsień pośladkowy średni znajdujący się bezpośrednio pod ścięgnem po jest umiejscowiony blisko kaletki krętarzowej, która tak bardzo często jest podatna na różnego rodzaju kontuzje. Można powiedzieć, że problem ten bardzo często występuje w przypadku zbyt intensywnego przeciążenia ścięgna lub samego przyczepu, który łączy mięsień pośladkowy.

Uszkodzenie kaleki a stan zapalny kości udowej.

Należy mieć świadomość, że tego typu stany zapalne to bardzo powszechna dolegliwość, dlatego też niezależnie od okoliczności dobrze jest podjąć właściwą metodę leczenia. Na pewno zespół krętarzowy to przede wszystkim silne obciążenie mięśni uda oraz zbyt intensywne ocieranie się części mięśnia o tak zwany krętarz większy. W ten sposób bardzo często ten rodzaj schorzenia pojawia się u osób, które uczestniczą w różnego rodzaju maratonach czy też innych biegach długodystansowych. Jeśli chcemy leczyć tego typu problem, to z pewnością ważne są ćwiczenia rozciągające oraz inne konkretne środki przeciwzapalne, które mogą wyeliminować stan zapalny kaletki, co ułatwi powrót do pełni sił. Wiele osób zaleca również odpowiednie zabiegi z użyciem jonoforezy, która pozwala na szybsze leczenie takiego schorzenia.