× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Różne metody wybielania zębów

wybielanie zębów

Lśniące i białe zęby są naszą wizytówką. Piękny uśmiech dodaje nam pewności siebie i w dużym stopniu wpływa na to, jak postrzegają nas inni ludzie. Choć istnieje wiele domowych sposobów na rozjaśnienie uśmiechu, to za najskuteczniejszy i zarazem najbezpieczniejszy dla zdrowia zębów, uważa się zabieg profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. Która z dostępnych metod jest najlepsza? Jaki jest koszt wybielania zębów u dentysty?

Wybielanie zębów metodą nakładkową

Wybielanie zębów przy pomocy indywidualnie dopasowanych nakładek jest jedną z najczęściej stosowanych metod. W tym wypadku pacjent otrzymuje dwie nakładki – na łuk zębowy górny i dolny. Wypełnione specjalistycznym żelem wybielającym nakładki należy nakładać na zęby rano lub wieczorem, zazwyczaj na 4 godziny. Czas trwania wybielania nakładkowego trwa zazwyczaj 2-4 tygodnie. Po zakończeniu kuracji wskazane jest stosowanie delikatnych past przeznaczonych dla zębów wrażliwych. Metoda ta dedykowana jest osobom zmagającym się z niewielkimi przebarwieniami. Wybielanie nakładkowe pozwala na rozjaśnienie zębów o kilka tonów, a efekty zabiegu mogą utrzymywać się nawet do 2 lat. Kosz wybielania zębów metodą nakładkową waha się w granicach od 500 do 800 zł. 

Laserowe wybielanie zębów

Metoda laserowego wybielania zębów polega na nałożeniu na zęby żelu wybielającego, którego działanie zostanie aktywowane poprzez użycie lasera. Choć metoda ta gwarantuje uzyskanie spektakularnych efektów wybielenia zębów w niedługim czasie, to niestety nie jest ona wskazana osobom zmagającymi się z chorobami dziąseł oraz odsłoniętymi szyjkami zębowymi. Oprócz tego przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest ciąża i okres laktacji, a także duża ilość wypełnień. Koszt zabiegu w zależności od indywidualnych cech pacjenta może wynieść nawet do 2000 zł. Po zabiegu pacjenci przez okres co najmniej 2 tygodni muszą stosować tzw. “białą dietę”, dzięki czemu efekty wybielania utrzymają się znacznie dłużej.

Wybielanie zębów przy użyciu lampy

To jedna z najnowocześniejszych i zarazem najbezpieczniejszych metod wybielania zębów. Specyfikacja zabiegu bardzo przypomina laserowe wybielanie zębów, z tą różnicą, że w tym wypadku stomatolodzy wykorzystują profesjonalną lampę emitującą zimne światło, które aktywuje żel zawierający w swoim składzie nadtlenek wodoru. Naświetlania wykonywane są sesjami, każda z nich trwa dokładnie kwadrans.  Podczas zabiegu wybielania stomatolog przeprowadza trzy takie sesje. Zabieg trwa ok. godziny, efekty wybielenia zębów widoczne są natychmiast, a koszt zazwyczaj nie przekracza 1500 zł.

Materiał powstał przy współpracy z firmą Medykus.