× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Pieluchy dla dorosłych – jak radzić sobie z nietrzymaniem moczu?

Pieluchy dla dorosłych

Nietrzymanie moczu jest problemem, który dotyczy wielu osób. Do czynników ryzyka zalicza się otyłość, urazy rdzenia kręgowego, zaparcia czy obciążenie mięśni dna miednicy. Dziś podpowiemy Wam, jak sobie radzić właśnie z tym problemem.

Nietrzymanie moczu – poznajcie domowe sposoby

Nietrzymanie moczu jest wstydliwym problemem. Wbrew pozorom dotyka nie tylko kobiet, ale też mężczyzn. Można spróbować różnych sposobów, by zmniejszyć objawy. Na pewno nie zaszkodzi ćwiczenie mięśni kegla. O ile fizjoterapeuta czy lekarz nie zaleci inaczej, należy je wykonywać przez około 10 minut. Jeżeli przyczyną nietrzymania moczu jest odnerwienie mięśni, to w takim przypadku zaleca się elektrostymulację. Impulsy wywołują skurcze, które są odpowiedzialne za zaciskanie i rozluźnianie cewki. Można jeszcze zdecydować się na toksynę botulinową. Skuteczne bywa leczenie farmakologiczne. Jednak nie mamy tutaj na myśli, że pozbędziecie się problemów, lecz zminimalizujecie częstotliwość naciskania na pęcherz. 

Pieluchy dla dorosłych – skuteczne na nietrzymanie moczu 

Cóż, nie zawsze leczenie czy też ćwiczenia przynoszą doskonałe efekty. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z codziennych aktywności tylko dlatego, że nie trzyma się moczu. Zawsze można zdecydować się na pieluchy dla dorosłych. Można wybrać choćby pieluchy anatomiczne. Szczególnie dobrze sprawdzają się w średnim i ciężkim nietrzymaniu moczu. Są do tego wygodne i nie podrażniają skóry. Alternatywą dla nich są majtki chłonne. Co ważne, ich poziom chłonności jest całkiem duży. Zakłada się je jak zwykłą bieliznę. W części taliowo-biodrowej występują elastyczne elementy, co ułatwia dopasowanie do ciała. Do tego wszystkiego pozwalają skórze oddychać. Pieluchomajtki są bardzo dyskretne i nie odróżniają się pod ubraniem. Jeżeli problem nietrzymania moczu jest naprawdę trudny, to najlepiej wybrać takie pieluchomajtki, które posiadają podwójny wkład chłonny i zabezpieczenia przed przeciekaniem. W przypadku lekkiego nietrzymania moczu można wybrać pieluchomajtki slim, które są jeszcze cieńsze. Dobrze sprawdzają się wkładki chłonne, które także są wygodne. Aby zmniejszyć uciążliwość objawów, należy wprowadzić właściwą dietę. Powinien dominować w niej błonnik. Zaleca się większe spożywanie produktów z pełnego przemiału zbożowego.