× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Najważniejsze informacje o operacji odstających uszu

Korekta odstających uszu w gabinecie Derm-Estetyka

Idealne uszy powinny być zgrabne, niezbyt duże i ściśle przylegające do głowy. Niestety, nie każdy może pochwalić się takim wyglądem, a nieproporcjonalne uszy są często powodem sporych kompleksów, bez względu na płeć i wiek. Szczególnie defekt ten może przeszkadzać kobietom, które przykładają sporą wagę do swojego wizerunku zewnętrznego. Za duże, odstające uszy potrafią zniszczyć efekt nawet najbardziej starannego makijażu i pięknie ułożonej fryzury. Dodatkowo duże dysproporcje w wyglądzie uszu nakładają na panie pewne ograniczenia w doborze uczesania i skutecznie niwelują chęć noszenia pięknych, jednak przyciągających uwagę kolczyków. Na szczęście istnieje sposób na pozbycie się tego szpecącego defektu, czyli korekta uszu.

Czym jest korekta uszu?

Korekta uszu to zabieg, który skutecznie eliminuje wady w obrębie uszu powstałe zazwyczaj w okresie dojrzewania. Często zdarza się tak, że niewielki defekt uszu u dziecka z czasem może przerodzić się w sporą dysproporcję wieku dorosłego, która przeszkadza w codziennym życiu i zmniejsza naszą pewność siebie. Korekta uszu jest również rozwiązaniem idealnym dla osób, które posiadają nabyte wskutek jakiegoś urazu wady małżowiny usznej.

Najpowszechniejszym zabiegiem w obrębie uszu jest korekcja odstających małżowin, ich kształtu, położenia, wielkości a nawet odpowiednie ich modelowanie. Rzadkością są natomiast zabiegi wewnętrznej strony ucha, takie jak korekcja chrząstki lub zwiniętej małżowiny. Zdarzają się również pacjenci, którzy chcą poddać się korekcji płatka uszu, jednak jest to najrzadziej spotykany rodzaj tego typu zabiegów.

Jak wygląda zabieg korekty uszu?

Najpowszechniejszy rodzaj zabiegu, czyli korekta odstających małżowin usznych trwa od 30 do 60 minut i jest zabiegiem stosunkowo prostym, chociaż wymaga odpowiedniej wiedzy i profesjonalnego przeszkolenia. Odstające uszy można skorygować wykonując nacięcie z tyłu małżowiny, tak by móc swobodnie dostać się do jej chrząstki. Następnym krokiem jest odpowiednie wymodelowanie oraz ustawienie uchu, tak by wyglądały one jak najbardziej naturalnie i estetycznie.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga długiego dochodzenia do siebie po bardziej inwazyjnych metodach znieczulających. Procedurę kończy założenie szwów stabilizujących małżowinę uszną oraz opatrunku z antybiotykiem i elastycznego bandaża. Pod linkiem dowiesz się więcej, jak wygląda korekta uszu w Derm-Estetyka – gabinecie mieszczącym się przy ulicy Batorego 7 w Gdyni, z którym najlepiej kontaktować się telefonicznie pod numerem 500 430 484. Po zabiegu bardzo szybko można wrócić do codziennych zajęć, a po upływie 14 dni od daty wykonania zabiegu szwy zostają usunięte a w ich miejsce zakłada się opaskę uciskową, która należy nosić przez kolejne 6 tygodni. Po tym czasie rana po zabiegowa powinna być już całkowicie wygojona a sama blizna niemal niewidoczna. Cena tego rodzaju zabiegu waha się w granicach 3500 zł zależnie od miejsca jego wykonywania.

Jaki jest najlepszy wiek na zabieg korekty uszu?

Korekcja uszu nie jest zabiegiem, któremu poddawane są niemowlęta i dzieci w wieku przedszkolnym. Dzieje się tak ponieważ, w tym wieku chrząstka ulega stałym przeobrażeniom a kształt uszu zmienia się. Zabiegowi poddawane są już dzieci w wieku 6 – 7 lat, jednak najlepsze efekty osiąga się u nastolatków w wieku 13 – 14 lat z uwagi na możliwość zastosowania znieczulenia miejscowego. Mniejsze dzieci mogą być niespokojne w trakcie tego typu zabiegu, dlatego w ich przypadku stosuje się narkozę ogólną, która nie jest polecana do tak małych obszarowo i krótkich zabiegów medycznych.

Zabieg na odstające uszy w Derm-Estetyce

Ceny korekty uszu

Zabieg korekcji uszu jest traktowany raczej jako operacja czysto estetyczna, ponieważ polega na modelowaniu małżowiny w celu poprawy jej wyglądu. Nie wiąże się ona z ratowaniem życia ani z polepszeniem zdrowia, dlatego z reguły wykonywana jest w prywatnych gabinetach i szpitalach. Pełna procedura związana z korekcją uszu składa się na konsultację lekarską, badania, zabieg oraz 1- dniowy pobyt hospitalizacyjny. Cena takiego pakietu zaczyna się od 3 500 zł w zależności od miejsca przeprowadzania zabiegu.

Mimo, że korekcja uszu nie jest z pozoru zabiegiem ratującym życie to jest jednak operacja, która znacząco może podnieść jego komfort i pomóc nam pozbyć się ogromnych kompleksów. Ten nieinwazyjny zabieg pozwala na modelowanie zbyt dużych, nieforemnych i odstających uszu oraz na poprawę samopoczucia i odzyskanie pewności siebie, tak ważnej w codziennym życiu.