× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Czym się kierować przy wyborze mebli medycznych?

meble medyczne

Wyposażenie placówek medycznych nie może być przypadkowe. Poszczególne elementy znajdujące się w salach czy gabinetach muszą być odpowiednio dobrane i dopasowane do potrzeb personelu oraz pacjentów. Ponadto meble medyczne muszą spełniać wiele wymagań. Które są najważniejsze?

Czym są meble medyczne?

Meble medyczne są elementami wyposażenia funkcjonalnego, specjalnego przeznaczenia, którymi wyposażane są placówki medyczne (szpitale, przychodnie, gabinety), ale i: domy opieki, stacje dializ, uzdrowiska, ośrodki fizjoterapeutyczne oraz rehabilitacji. Aby były dopuszczone od sprzedaży, muszą spełniać szereg restrykcyjnych wymagań, które stawiane są przed meblami medycznymi – obwarowane są one przepisami prawa. Ich zadaniem jest ułatwienie pracy personelowi, a także zapewnienie właściwego komfortu pacjentom poszczególnych miejsc. Meble medyczne w profesjonalnych sklepach, jak innow.pl, mogą być dostępne od ręki lub na zamówienie. Zależy to od rodzaju oraz specyfikacji konkretnego elementu. Kupić można:

 • fotele zabiegowe,
 • stoły zabiegowe,
 • stoły do badania niemowląt,
 • asysty stomatologiczne,
 • kozetki,
 • łóżka szpitalne,
 • parawany,
 • krzesła i fotele do pobierania krwi,
 • stojaki na kroplówki,
 • podesty do badań,
 • krzesła i taborety,
 • meble do gabinetów lekarskich – biurka, szafy na kartoteki,
 • wieszaki na ubrania,
 • wagi medyczne.

Na co zwrócić uwagę, kupując meble medyczne?

Wybór mebli medycznych nie jest banalną sprawą, ponieważ należy pamiętać o wielu zróżnicowanych aspektach podczas ich zakupu. Po pierwsze powinny być łatwe do utrzymania w czystości oraz odporne na działanie środków chemicznych służących do mycia i dezynfekowania ich, a także promieniowania, odczynników oraz barwników. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, aby były lekkie, żeby ich przeniesienie bądź przewiezienie nie wymagało dużego wysiłku. Bardzo ważnym aspektem jest stabilność mebli medycznych, co wpływa nie tylko na komfort pacjenta oraz specjalisty, ale i bezpieczeństwo podczas użytkowania danego sprzętu. Ważne są także: ergonomia, atesty, certyfikaty oraz wysoka trwałość, by raz zakupione meble mogły służyć placówce medycznej przez lata. Nie mniej ważnym aspektem jest ich wygląd – ważne jest, aby elementy wyposażenia były jak najbardziej estetycznie, a przez to miejsce bardziej przytulne. Na koniec warto znaczyć, że polskie prawo określa wymagania stawiane przed: oddziałami szpitalnymi, szpitalami, stacjami dializ, uzdrowiskami, gabinetami fizjoterapii, rehabilitacji i innych specjalistów co do ich wyglądu oraz niezbędnego wyposażenia.

Gdzie kupować meble medyczne?

Zakup mebli medycznych, które będą spełniały wszystkie opisane wyżej wymagania, może wydawać się trudny. Warto jednak pamiętać, że bez kłopotu można znaleźć je w asortymencie profesjonalnych salonów medycznych, takich jak np. wspominany wcześniej innow.pl, oraz sklepów i hurtowni medycznych. Meble medyczne w nich można znaleźć zarówno stacjonarnie, jak i w sieci. Dodatkowo oferowane są w serwisach sprzedażowych oraz aukcyjnych, gdzie można zakupić nowe oraz używane produkty. Ich ceny mogą różnić się w zależności od: typu mebla medycznego, producenta, cech, funkcjonalności oraz ogólnego stanu.