× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Polerka protetyczna – niezbędna w pracy dentysty

Polerka protetyczna - niezbędna w pracy dentysty

Polerka protetyczna to podstawowe narzędzie w protetyce. Służy – jak sama nazwa wskazuje – do polerowania i wykańczania elementów takich jak mostki, korony, aparaty ortodontyczne czy protezy zębów. Jest więc niezbędna przy niemal każdej wizycie w gabinecie dentystycznym. Jakie cechy powinna posiadać idealna polerka protetyczna?

Zasada działania polerki

Sercem polerki protetycznej jest silnik elektryczny napędzający wrzeciono. Czym dokładnie jest wrzeciono? To ni mniej ni więcej element, na który bezpośrednio nakłada się szmaciaki albo szczotki do polerowania. Coraz częściej polerki wyposażone są również w osłonę, która zabezpiecza wszelkie drobinki przed wydostaniem się poza obręb prac. Dzięki niej spada ryzyko uderzenia odłamkiem współpracowników. Polerki z wyższej półki posiadają także działający jak mały odkurzacz mini wyciąg, którym wciągają większość pyłów i drobinek z wosku, akrylu czy gipsu prosto do worka. Bardzo przydatnym elementem polerki protetycznej jest oświetlenie LED, poprawiające komfort pracy.

Szlifierko-polerka protetyczna – najważniejsze cechy

Podstawowe dane techniczne, na które powinniśmy zwrócić uwagę wybierając produkt do swojego laboratorium dentystycznego, to możliwość regulacji obrotów, moc silnika i obecność elementów dodatkowych. Zmienna prędkość podczas pracy w tańszych modelach regulowana jest ręcznie. Równie ważny jest przycisk bezpieczeństwa, który pozwala na nagłe i niezwłoczne zatrzymanie urządzenia w razie niespodziewanej awarii. W dużym laboratorium dentystycznym sprawdzi się polerka protetyczna o dwóch wrzecionach, która pozwala na niezależną pracę na 2 stanowiskach. Wszystkie te parametry wpływają na cenę, dlatego na rynku większość egzemplarzy bardzo różni się kosztem zakupu.

Gwarancja doskonałego wykończenia

Czy polerki protetyczne są niezbędne w pracy technika dentystycznego? Zdecydowanie tak, ponieważ dokładne wyszlifowanie elementów protetycznych wpływa na ich jakość noszenia i funkcjonalność. Tylko elementy o wypolerowanym profilu nadają się do użytku, nikt przecież nie wyobraża sobie bycia skazanym na chropowatą powierzchnię wewnątrz jamy ustnej, która mogłaby ranić podniebienie. W praktyce więc każdy sprzęt dentystyczny – od mostków i koron, poprzez szyny, aparaty ortodontyczne aż po protezy zębów – wymaga odpowiedniego wypolerowania.

Dobre jakościowo polerki – średnia półka cenowa

Polerka protetyczna Reitel Poliret Mini posiada silnik o sporej mocy oraz wbudowany system odsysania. Można ją ustawić tuż przy ścianie, ponieważ powietrze wypuszczane jest górą. Wrzeciono ze stali szlachetnej pozwala na nieprzerwaną pracę, a worki filtracyjne można bez problemu wyprać. Doskonała stabilność i skoncentrowane oświetlenie zapewniają komfort pracy.

Wśród polerek protetycznych dwustanowiskowych zdecydowanie wyróżnia się model Wassermann WP-EX 2000 II, kompaktowy i wysokowydajny. Posiada wymienne worki filtrujące, niezwykle żywotny silnik klatkowy z wysokim momentem obrotowym i ochronę wzroku w postaci bezpiecznej osłony ze szkła. Codzienne stosowanie w laboratorium ułatwiają dwie wyjmowane, łatwe w czyszczeniu rynienki polerskie. Jego dodatkowym atutem jest bardzo niski poziom hałasu.

Odpowiednie wymiary i napięcie zasilania

Zanim wybierzesz jedną z polerek protetycznych na https://dentalstore.pl/category/urzadzenia-protetyczne-polerki, sprawdź postawowe dane techniczne modelu. Wymiary powinny pozwolić na umieszczenie polerki w odpowiednim miejscu, a źródło napięcia zapewnić bezpieczne zasilanie. Dzięki temu polerka protetyczna posłuży przez wiele lat w Twoim laboratorium.