× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Icd10.com.pl

Baza kodów chorób icd-10

Kiedy stosować pieluchomajtki i majtki chłonne?

pieluchomajtki i majtki chłonne

Problem nietrzymania moczu jest uciążliwą dolegliwością znacznie wpływającą na komfort i jakość codziennego życia. Zwykle dotyka osób starszych, ze względu na starzenie się organizmu, jednakże może być również spowodowane wieloma schorzeniami. W jaki sposób radzić sobie z nietrzymaniem moczu? Kiedy stosować pieluchomajtki lub majtki chłonne? Czym się różnią?

Majtki chłonne i pieluchomajtki – podobieństwa i różnice.

Pieluchomajtki i majtki chłonne zaleca się stosować przy poważnych problemach z nietrzymaniem moczu. Pozwalają zachować czystość i suchość w okolicach intymnych, jak również skutecznie chronią przed przedostawaniem się płynów na zewnątrz. Oba produkty wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Wysoka chłonność, przewiewność oraz delikatność w kontakcie ze skórą pozwalają dyskretnie zamaskować problem nietrzymania moczu. Współczesne środki chłonne, jak pieluchomajtki czy majtki chłonne, dają możliwość komfortowego wykonywania codziennych obowiązków. W wielu pieluchomajtkach i innych produktach chłonnych znajdują się wskaźniki wilgoci, dzięki którym jesteśmy w stanie kontrolować, kiedy dokładnie wymienić zabezpieczenie.

Kiedy stosować pieluchomajtki lub majtki chłonne?

Zarówno pieluchomajtki, jak i majtki chłonne nadają się do użytkowania w nocy i w dzień. Pierwsze z nich częściej stosowane są u osób starszych, leżących lub po zabiegach i operacjach. Wykorzystywane w przypadkach nietrzymanie moczu określanych jak poważne lub bardzo poważne. Charakteryzują się lepszą chłonnością, są grubsze oraz wyposażone w specjalny pas biodrowy lub rzepy, które ułatwiają zakładanie i zdejmowanie przy pomocy drugiej osoby. Natomiast w majtkach chłonnych stosuje się nieco mniej materiału, dzięki czemu zapewniają większą dyskrecję. Doskonale dopasowują się do ciała, nie krępując ruchów, przez co zalecane są dla osób ciągle aktywnych. Również zakładanie i zdejmowanie jest bardzo proste.

Wybór pieluchomajtek lub majtek chłonnych zależny jest od stopnia problemu nietrzymania moczu, jak również z ilości aktywności w ciągu dnia. Osobom starszym, leżącym lub chorym zaleca się stosowanie bardziej chłonnych pieluchomajtek, natomiast osoby chcące zachować mobilność i aktywność powinny stosować majtki chłonne, które zapewniają większą dyskrecję pod ubraniem.